Přihlásit se

Přeji Vám přátelé skvělý den,

v tomto dnešním článku budu asi malinko zlý, jak tak tady sleduji vývoj na Fóru tak se začínám třást strachy. Ani ne o sebe, ale o Vás a Mamportal.cz. Šáhněte si opravdu hluboko do hloby duše a najděte informace o Licencování software. A až to najdete tak tam najděte taky výraz GNU General Public License co o ní víte. Čtěte dál.

Jde o to, že bych chtěl zdůraznit, že používání softwaru, kterej sme si nekoupili je neoprávněné. Jo to všichni vědí. Ale je tu druhá fáze - freeware je pouze pro nekomerční účeli pokud není uvedeno jinak O.K to už se ví snad i po staletí. Ale co mambo? Mamto je pod licencí GNU GPL a víte co to znamená? Četl jste to někdo? Řídíte se tím? Celou licenci naleznete zde http://www.gnu.cz/gpl-cz.html Je to český překlad a dobrý výklad. Ona totiž sama licence GNU GPL má několik výkladů, proč dneska nikdo nechce moc používat PHP Nuke, to je jednoduché autor Nuke si vyložil licenci podle svého a ta je dosti nejasná a nikdo neví na čem je. A co tedy mambo? Jestli si myslíte, že ho můžete jen tak komerčně využivat, přepisovat a distribuovat myslíte si to správně, ale hleďte na pravidla.

1. Modifikované soubory musíte opatřit zřetelnou zmínkou uvádějící, že jste soubory změnil a datum každé změny.
2. Musíte umožnit, aby jakékoliv vámi publikované či rozšiřované dílo, které obsahuje zcela nebo zčásti program nebo jakoukoli jeho část, popřípadě je z programu nebo jeho části odvozeno, mohlo být jako celek bezplatně poskytnuto každé třetí osobě v souladu s ustanoveními této licence

Je to pouze výňatek z licence GNU GPL, ale už to alespoň trošku chápete, výklad bodu jedna je asi takovýto: Pište komentáře ke změnám, prosím je to i pro vás dobré nebudete hledat kde jste co kdy změnili. A výklad k bodu dvě? Nevíte? Jednoduché všichni píšete jak upravujete zdrojové kody mamba a kde jsou? Zamyslete se nad budoucností, nebo snad jsem národ který musí stále něco porušovat.

A takhle bych mohl pokračovat. Pokud bude z Vaší strany zájem v dalším článku rozeberu licenci GNU GPL od začátku dokonce.
{moscomment}