Přihlásit se
Server root.cz pořádá již druhý ročník ankety o nejoblíbenější projekty v oblasti svobodného software. Je to určitě dobrá možnost, jak dát vědět o tom, že máte Joomlu rádi. Pojďte s námi říct, že se vám Joomla! líbí.

Anketa je pořádána ve 4 kategoriích. Nejdříve zde máme nominace tj. ten, který se v dané kategorii dostane mezi 10 nejčastějších pak postoupí dále k dalšímu hlasování. Pokud máte Joomlu! rádi, pokuste se s námi dostat ji do nejlepší desítky. K dispozici jsou 4 kategorie :

  • Software - program, který je vyvíjen jako open source tedy se svobodnou licencí. Pokud jste "náš", můžete do kolonky vyplnit Joomla!
  • Projekt - projekt, který přímo podporuje open source v Česku. Sem byste mohli vyplnit joomlaportal.cz, neboť se snažíme zajišťovat české překlady Joomly!, nějakou dokumentaci a provozujeme diskuzní fórum. Takže dané podmínky pro nominaci splňujeme
  • Akce - akce nebo seminář, který vychází z OpenSource. Tady zatím s Joomlou nemáme žádné větší akce. I když třeba do budoucna něco připravíme. Naše doporučení tedy nemáme.
  • Osobnost - člověk, který se významně zasloužil o rozvoj Open Source u nás. Pryč se skromností. Pokud chcete podpořit Joomlu!, máte na výběr několik osobností. První je Svatopluk Vít, který přišel s českým překladem Joomly! nebo Jan Guziur, který provozuje stránky joomlaportal.cz. Tuto kategorii a návrhy z mé strany berte opravdu s rezervou (navrhovat sám sebe, no fuj!)...

Shrneme-li to nějak - nemusíte hlasovat ve všech 4 kategoriích (tedy pozor, zatím se jedná jen o nominace). Byli bychom rádi, pokud byste nás nominovali v prvních dvou kategoriích, protože si myslíme, že Joomla! svůj význam v českém světe Open Source určitě má. Pokud budeme jednotní. můžeme se dostat do první desítky. Pokud se to povede, budeme pravděpodobně bojovat s giganty jako je OpenOffice.org nebo Mozilla rodina produktů (Firefox, Thunderbird a SeaMonkey), o to více bude zapotřebí hlasovat v závěrečném hlasování.

Krok číslo jedna - nominace (do 13.března 2007). Pojďte nás podpořit. Vyplňte alespoň první dvě kolonky. Pak nastane fáze dvě - hlasování (od 15.března do 15.dubna 2007). Chceme přece Česku dát najevo, že naše Joomla! je nejlepší!

Více informací je na adrese http://www.root.cz/clanky/czech-open-source-2007-nominujte-ty-nejlepsi/

Sváťa a Honza