Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

OSMap sitemap pro obrázky

26. dub 2020 01:30 #142208
Odpověď od Cony
Moderátor
Je pravda, že pohled mám asi trochu zúžený :) A je taky pravda, že jsem opomněl weby, na kterých se OPRAVDU něco mění. Dost webů který udělám jsou v podstatě neměnný, tam případně sitemap vyřeším ručně na začátku, a už ji ani do robots.txt nedávám. A vždy když vidím v grafickém návrhu vytaženou sekci Aktuality na úvodní stranu, tak se klienta desetkrát ptám, zda tam opravdu ale opravdu bude něco psát, protože když pak po třech letech vidím web, kde jen na home page jediná aktualita "Spustili jsem nové stránky" tak můžu umřít smíchy :)

Věci kolem Adwords apod. opravdu primárně neřeším, to přenechávám na jiných. S Google Merchant bohužel nějaké zkušenosti mám, a já se zas setkal třeba s vyřazením celého feedu kvůli prodeji rybičky (toho dětského nožíku), protože Google zbraně neprodává :D

Obrázkové sitemaps se řešili tuším pár let zpět, ale pokud se nepletu celé to kolem nich nějak utichlo. Na druhou stranu z praxe mám zkušenost, že pokud jsou obrázky rozumně zadané, se rozumným alt tagy, tak si je google sám najde i bez sitemap. Opět je ale pravda, že se bavím o stránkách kde se mění obsah tak jednou do měsíce.

Powered by Fórum