Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Šablona se nenahraje

01. bře 2023 10:22 #147969
Šablona se nenahraje od Draha
Pokročilý uživatel
Převáděla jsem web na joomla 4. neuvádím adresu, je nyní vypnutý.
Web mám umístěný u Forpsi. Nejde nahrát rozšíření - šablona od TEMPLAZA  , v podstatě jakákoliv, ať zakoupená nebo zdarma.
Tak jsem skusila šablonu zdarma zde na portálu zmíněnou od LBOXu , ta nahrát šla a funguje.
Šablona od TEMPLAZA se nahraje tak 12 -20% a skončí. Upozornění se sice objeví, ale žádný text, z jakého důvodu soubor nelze nahrát. Nejde nahrát ani když ho dám přez FTP  do patřičného adresáře. Tam to hlásí, že nemá manifest. (to bohužel nevím co je)

Podobný problém jsem řešila na jiném webu , umístěný na serveru soukromé firmy. Rozdíl byl v tom, že šablonu jsem instalovala a upravovala ještě na joomle 3, tam šla nahrát bez problémů. Jak jsem web povýšila na joomlu 4, tak opět stejný problém jako výše popsaný. Ale tady díky tomu , že už byla šablona nahraná v předchozí verzi joomly, jsem mohla jít přímo úpravy šablony a provést přez její rozhraní reinsatalci, aktualizaci či instalaci jiné šablony od TEMPLAZA. Pokud jsem chtěla nahrát šablonu pomocí intslace rozšíření, tak se šablona nenahrála. 

Na obou webech mám povoleno nahrávat dostatečně velké soubory. Takže ve velikosti souborů by problém být neměl. 

Spíše asi potřebuji poradit zda je to problém joomly4 nebo problém šablony. Pokud v joomle 3 šablona nahrát šla.
Předem děkuji za rady

 
Přílohy:

01. bře 2023 11:44 #147970
Odpověď od Draha
Pokročilý uživatel
Ještě jsem zkusila soubor šablony  nahrát ne tak, že ho myší přetáhnu do okna pro nahrávání, ale klasicky, že ho vyhledám na disku a dám nahrát.
Web spadl a objevila se hláška viz příloha.
   
Ještě jsem pátrala v adresáři LOG.
nejsem si jistá zda log vznikl při nahrávání šablony, protože jiné logy tam nejsou, tak je to možné. 
"
#
#<?php die('Forbidden.'); ?>
#Date: 2023-02-23 08:58:02 UTC
#Software: Joomla Platform 13.1.0 Stable [ Curiosity ] 24-Apr-2013 00:00 GMT

#Fields: datetime    priority clientip    category    message
2023-02-23T08:58:02+00:00    INFO 62.168.2.112    joomlafailure    Username and password do not match or you do not have an account yet.
2023-02-23T12:37:34+00:00    INFO 62.168.2.112    joomlafailure    Username and password do not match or you do not have an account yet.
2023-02-27T11:24:23+00:00    INFO 62.168.2.112    joomlafailure    Username and password do not match or you do not have an account yet.
2023-03-01T07:08:57+00:00    INFO 62.168.2.112    joomlafailure    Username and password do not match or you do not have an account yet.
2023-03-01T07:09:10+00:00    INFO 62.168.2.112    joomlafailure    Username and password do not match or you do not have an account yet.
"

Je možné se, že web při nahrávání velkého souboru (který trvá delší dobu) sám, jako by byl nečinný, odhlásí?

01. bře 2023 14:27 #147971
Odpověď od Bong
Moderátor

Převáděla jsem web na joomla 4...  Nejde nahrát rozšíření - šablona ... se nahraje tak 12 -20% a skončí ... šablonu jsem instalovala a upravovala ještě na joomle 3, tam šla nahrát bez problémů

 
Odpověděla jste si sama. Rozšíření (tedy i šablony) určené pro Joomla 3 prostě na Joomla 4 nemusí fungovat. Dokonce slušný autor přidává do instalátorů informaci, pro jakou verzi Joomla a PHP je rozšíření určeno a Joomla podle těchto informací povolí nebo zakáže instalaci.

Jestli vám instalace i tak končí chybou, zkontrolujte a opravte instalaci Joomly a její nastavení. Jestli jste už samotnou instalaci nebo přesun prováděla přes FTP bez použití Akeeba Backup a KICKSTART a navíc se na webu hrabete přes FTP. Tak prostě nemusí fungovat nic pořádně.

Bongovo! - Jak správně nainstalovat Joomlu?

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: Draha

02. bře 2023 07:35 #147977
Odpověď od Draha
Pokročilý uživatel
Možná jsem se špatně vyjádřila .
Přez FTP max nahrávám fotogalerie. 
Instalace jakéhokoliv rozšíření provádím pouze přez rozhraní Joomly v její administraci. 

Šablona by měla být pro joomla4. Je pravda, že dobrat se pro kterou verzi joomly je na tomto serveru trochu složitější. U některých to psané mají u některých ne.
Tu kterou jsem instalovala by pro verzi 4,0 měla být. Spíše bych teda měla hledat problém v šabloně.
Děkuji 




 

02. bře 2023 08:29 - 02. bře 2023 08:34 #147978
Odpověď od Bong
Moderátor
Může to být šablonou, těžko říct, když neřeknete o jakou se jedná. Ale některé příznaky ukazují na špatně nainstalovanou nebo nakonfigurovanou Joomlu.

Taky můžete instalaci vyzkoušet na jiném ověřeném hostingu, kde problémy nemáte.

Jen tak pro kontrolu:

Opravdu se jedná o čistou instalaci, kdy byl byl instalační balíček nakopírován na web, rozbalen až tam a spuštěna instalace Joomly?
Opravdu máte vypnuté FTP v Globáním nastavení Joomla?
Opravdu máte v Systém - Systémové informace - záložka Práva složek všechno zelené?
Opravdu není u některých složek a souborů jiný vlastník? (lze vidět třeba v nainstalovaném Phoca Commanderu)

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

02. bře 2023 17:10 #147983
Odpověď od Cony
Moderátor
Chyba ERR_CONNECTION_ABORTED s velkou pravděpodobností není vůbec způsobena Joomlou, ale serverem, je to tedy pravděpodobně nějaké omezení hostingu. 
Při instalaci ze složky musíte rozšíření na server nahrát rozbalené, tzn. ne nahrát ZIP soubor s instalací, ale tento ZIP soubor rozbalit, to celé nahrát na server do nějaké složky a až pak spustit instalaci z této složky.
Poděkovali: Draha

Powered by Fórum