Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Spolupráce rozšíření - vhodnost Joomly pro mou potřebu

05. led 2024 11:19 - 05. led 2024 11:21 #149040
Dobrý den,

pročítal jsem místní diskuzi, web étní weby vybraných rozšíření a bohužel jako falešný začátečník s Joomlou si neumím udělat závěr, jestli si vybrané moduly umí automaticky vyměňovat data, či používají "standardní" Joomla tabulky.

Joomlu volím proto, protože nechci do projektu nalít 2mio CZK v úvodní fázi, ale vyzkoušet si "PoC" funkčnost produktu na trhu. Později budou investice připravené a buď ponechám a vyšperkuju Joomlu, nebo se podívám po něčem jako je Podium, Oracle, atd.

Rád bych vás poprosil o pomoc při posouzení, jestli je pro mou potřebu Joomla vůbec vhodná.

Popis řešení, které hledám:

1) Uživatelé budou pomocí webu zadávat požadavky (třeba JS Support) - přes dvě cesty:
           a) free verze jednoduchý formulář na stránkách s kontaktními údaji (Convert forms)
           b) uživatelé s předplatným pomocí webového formuláře (předplatné poznám po přihlášení, automatické zvednutí priority ticketu) 
2) Po úspěšném odbavení ticketu se vystaví faktura včetně QR kódu (to nevím, jak řešit) + později se zakomponuje platební brána (třeba GoPay)
3) Všechna data o uživatelích a objednávkách se budou ukládat do jednoho místa, kde s mini budeme nadále pracovat: Mailing (Phoca Mailling), automatické notifikace, výročí, (CRM, nebo kombinace funkcionalit?)
4) Funkce jako ověření mailu (HTML vzhled), reCaptcha a další jsou samozřejmostí
5) Do budoucna uvažujeme i o mobilní aplikaci napojenou na toto prostředí.

Já vím, není to malá porce, ale po historických zkušenostech s Joomlou věřím, že se to dá. Nejsem vyhraněn žádné verzi Joomla, tavíme to od 0.

Předem moc děkuji za komentáře a pokud jsem dotaz umístil do špatného vlákna, tak se omlouvám.

Honza

EDIT: Měl jsem tu i odkazy, ale fórum mi je odstranilo, že nejsem oprávněn.

05. led 2024 19:25 #149046
Odpověď od Cony
Moderátor
Tak určitě "se to dá". Otázkou je, zda při takto specifické funkčnosti spíš nenechat vytvořit komponentu na míru, než to "pytlíkovat" spojováním různých dalších řešení...

06. led 2024 20:32 - 06. led 2024 20:32 #149052
Odpověď od Abrc
Uživatel
To by určitě bylo jednodušší, ale jde mi na začátek o finance. Zkusil jsem svou ideu lehce promyslet a spousta věcí by se dala udělat jen v Phoca Cart, pokud umožňuje vytvořit objednávku za zákazníka na backendu. Teď to prověřuji, tak pak dám vědět, jak jsem pořídil.

08. led 2024 01:44 #149062
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
již 15 let používáme na požadavky klientů (support) tohle řešení:
- Joomla web s formulářem
- Joomla komponentu - EasyRedmine (vlastní výroby) - napojení na Redmine - namapování polí do CRM
- CRM - Redmine včetně faktuace
- Calculoid s napojením na platební bránu Gopay (vlastní výroby)


Netřeba tedy zkoušet žáný ecomerce a co vím mnoho našich zákazníků to využívalo také pro řízení zakázek.

 

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla
Poděkovali: Abrc

Powered by Fórum