Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Jednoduchý eshop pro prodej fotek Phoca Cart

27. čvn 2023 12:13 #148455
Jednoduchý eshop pro prodej fotek Phoca Cart od Rostislav
Začátečník
Dobrý den, ahoj. Chtěl jsem si udělat jednoduchý eshop, ale s komponentou Phoca Cart jsem hned narazil. Trápí mě na začátku cca 3 věci, jestli byste mi mohli prosím poradit.
  1. Jak nastavit obchod jen pro online stahování
  2. jak nastavit doprava - žádná - jen stahování
  3. Jak nastavit platbu pouze převodem na účet?
Kdyby se tu našel někdo, kdo řešil podobné a mohl mi poradit, děkuji mockrát. Zkoušel jsem tu hledat, ale nepovedlo se mi najít nic.

Od obchodu skutečně nechci nic jiného, než stáhnutí zakoupených fotek - nebo je to jednodušší udělat přes Phoca Download? Zkusíte někdo poradit?

Rosťa

27. čvn 2023 14:07 #148456
Odpověď od Bong
Moderátor
Přes Phoca Download nejde nic prodávat. Použijte Phoca Cart. To je jednoduché.

1. Shop se nijak pro stahování nepřepíná. Je to záležitost nastavení typu produktu. Je potřeba nastavit v produktu:
Záložka Stahování cestu k placenému souboru s fotografií (obrázek zobrazený v shopu bude jiný, třeba v mizerné kvalitě, nebo s vodotiskem).
A dále přepnout v záložka Možnosti zveřejnění - Typ produktu - Digitální (stahovatelný) produkt.

2. Typy dopravy najdete v menu DOPRAVA. Když žádnou dopravu ve shopu nenastavíte, tak prostě žádná nebude.

3. Typy plateb se nastavují v menu PLATBY, na některé typy si musíte zapnout - vypnout příslušný plugin pro platbu. Platby typu Hotově nebo Kartou na prodejně nebo Převodem, atd. si prostě jen vytvoříte. Na to plugin není potřeba. Protože se platba děje mimo shop.

Ale uvědomte si, že pouze při online platbě typu PayPal a podobně bude mít uživatel fotku k dispozici okamžitě po zaplacení. Při převodu na účet budete muset tuto informaci dodat do shopu sám ručně až po připsání. Takže to může být pro zákazníky nepříjemné.





 

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: Rostislav

27. čvn 2023 14:41 #148459
Odpověď od Rostislav
Začátečník
Mockrát děkuju za nápovědu. Zkusím se tím nějak prokousat. Chtěl bych to mít jako objednávkový systém, ne plnohodnotný eshop - i kvůli těm legislativním nesmyslům, co čtu na netu ve vztahu k eshopům. Můžu se na Vás obrátit, pokud bych měl ještě nějaké nejasnosti?
Rosťa

27. čvn 2023 15:51 - 27. čvn 2023 15:52 #148460
Odpověď od Bong
Moderátor
Nemusíte se prokousávat. Nainstalujte Joomlu a Phoca Cart. V Phoca Cart spusťte průvodce nastavením. Vytvořte kategorii a produkt, zkuste se přihlásit, jako jiný uživatel a nakoupit. Při takhle jednoduchém zadání pochopíte rychle, jak to funguje.

Nevím, jaké legislativní nesmysly máte na mysli. Pakárna s EET je zrušená, všechno je normální.

Dotazy dávejte sem do fóra, je tu hromada lidí co na Phoca Cart pracují.
 

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

27. čvn 2023 23:47 #148461
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert

Chtěl bych to mít jako objednávkový systém, ne plnohodnotný eshop - i kvůli těm legislativním nesmyslům, co čtu na netu ve vztahu k eshopům

 
Proč mám takový nepříjemný pocit, že když někde zobrazím produkty s cenou s možností objednání (a je jedno jestli je u toho košík nebo ne)
- musím při potvrzení objednávky duplicitně potvrdit že skutečně objednávám (italové a němci už to dělají několik roků a nikdo nad tím nepřemýšlí)
- gdpr se stejně nevyhnu
- pokud mám někde cenu produktu, budu muset zobrazit historii vývoje cen

Rád bych se mýlil :)

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

28. čvn 2023 22:25 #148462
Odpověď od Cony
Moderátor
ad duplicitní potvrzení - nevím přesně co máš na mysli, ale myslím že bohatě stačí prostě zobrazení souhrnu objednávky a pak tlačítko "Závazně objednávám" nebo s podobnou textací, ze které je zřejmé, že za to budu platit.
ad GDPR - tomu se nevyhne dnes nikdo, kdo s kontakty jakkoliv pracuje, tzn. třeba i web "jen" s přihlášením k newsletteru nebo s registrací. Myslím, že základní pravidlo je nedělat s kontakty něco, co nemám popsané v podmínkách, třeba nahrání někam do nějaké služby, předávání do Analytics apod. U eshopu je navíc "oprávněný zájem", když někdo něco objedná, tak ty jeho kontakty prostě musím mít, abych mu to mohl doručit / vyfakturovat a ze zákona musím udržovat daňové doklady tuším 5 nebo 10 let.
ad vývoj ceny - nemusíš, Rudo, fakt nemusíš :) Žádnej graf s vývojem ceny po tobě zákon nechce. Nesmíš uvádět slevu z ceny, za kterou si nikdy neprodával, jak tu cenu prokážeš zákon nestanovuje a co si budem povídat nějaký graf na webu stejně není žádný důkaz :)

Powered by Fórum