Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Nový ecommerce plugin - cenová historie

01. dub 2023 02:15 - 01. dub 2023 02:18 #148162
Ahoj, brzy bude vydán nový ecommerce plugin pro cenovou historii. Protože si hodně lidí nevědělo rady, jak pracovat s novým nařízením ohledně zobrazování slev na eshopech, dala se dohromady skupina vývojářů a vytvořila nový univerzální plugin pracující s cenovou historií.

Při zobrazování slev na eshopu je důležité, že konkrétní sleva musí být počítána z nejnižší ceny za posledních 30 dní. Technicky je vše samozřejmě dobře proveditelné, ale horší to bude s důkazním prostředkem - s dokázáním toho, že daná cena skutečně v daný den platila.

A to je hlavní funkcí nového pluginu, tedy konkrétně:


1) Při uložení produktu a jeho ceny vygeneruje plugin screenshot dané stránky, opatří ji datem, přihlásí se přes API do datové schránky a pošle daný screenshot na úřad, kde bude úředně ověřen. Všechny screenshoty se budou následně ukládat do specifické složky a budou sloužit jako důkazní prostředek.

2) Ovšem, mohou nastat i situace, kdy vytvoříte slevu a systém zjistí, že ta sleva neodpovídá pravidlům. V tomto případě vám plugin ušetří čas a rovnou tuto skutečnost nahlásí na ČOI.


To vše je ve výchozím nastavení, ale plugin má další dodatečné parametry v nastavení:

3) Systém může kromě ČOI také zasílat email přímo Honzovi Tunovi nebo Láďovi Hruškovi

4) Samozřejmostí je také parametr pro poslání udání do České televize - do pořadu Reportéři ČT.


Plugin samozřejmě odpovídá veškerým pravidlům, co se týká GDPR a podobně. V parametrech lze nastavit, že zaslané udání bude kompletně anonymizováno a dojde všem jako anonymní udání, což zvyšuje šanci na jeho kladné vyřízení.


Díky tomuto pluginu vás tedy už nikdy nepřekvapí žádné údání, protože dříve, než by vás někdo udal, se udáte sami. A to je v dnešní době velmi důležité, chrání vám to zdraví, protože nemůže dojít k žádnému nemilému překvapení.


Plugin je z 99 % hotov, všichni doufáme, že jeho první Beta verze bude vydána co nejdříve. A také platí to, že i vy se můžete podílet na vývoji. Udávací API je všeobecné a dá se tam zahrnout cokoliv, tedy pokud vás napadá něco, kde by vás mohl někdo udat, napište, pokud to bude zajímavý námět, můžeme ho implementovat.


Díky.

PS: Dnes je 1. dubna, tak snad by do konce dubna mohla vyjít Beta.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook
Poděkovali: Leoš, Cony

01. dub 2023 14:56 #148163
Odpověď od Cony
Moderátor
No neomezoval bych se na naší kotlinu, tak bych ještě zabudoval odeslání udání na Evropský parlament a Evropskou hospodářskou komisi.
A abychom ušetřili čas a potíže lidem, kteří toto omylem poruší doporučil bych i 
- podání žádosti o okamžité zrušení domény na CZ NIC
- automatické smazání eshopu
- odeslání vyhlášení bankrotu na finanční úřad
- podání inzerátu na prodej bytu v dražbě 
- odeslání rozvodových podkladů
- odeslání přihlášení se k nástupu na Mírov
- případně odeslání pokynu buňce "Národní vlastenci" k provedení občanského zatčení

Nejlepší na tom celé je, že Rudova babička říkala, že Ruda díky tomuto okamžitě opouští VM a všechny svoje rozšíření poskytne přepracované zdarma pro PhocaCart.

01. dub 2023 22:30 - 01. dub 2023 22:39 #148168
Odpověď od xunil
Zkušený uživatel
To mě trochu vyprovokovalo a teda prozradím na čem pracuji.
Bude to pro Phoca Cart, kde u každého produktu bude speciální tlačítko napojené na AI. Tlačítko má zatím název "Forbes top 100"
AI vyhledá vhodného kupce pro daný produkt, prověří jeho bonitu, určí i množství, "očuchá si jeho účet" a produkt vhodnému kupci zakoupí a hlavně i zaplatí.
Vše probíhá automaticky bez možnosti zásahu jak kupujícího, tak prodávajícího.

Je to rekce na to, že lidé si zaregistrují doménu, stáhnout joomlu, phoca cart, nějakou šablonu a něco se pokazí. Napíšou do fóra joomlaportál pro radu a vyskočí na ně hláška " .....moje babička vždy říkala". Takto odpadne spoustu problému. Je jedno jak stránka vypadá, je jedno že se načítá 5s.

PS: všimli jste si, že v bance u "pohyby na účtu" je u odchozích plateb tlačítko "opakovat platbu"?
U příchozích plateb toto tlačítko chybí. Banka tvrdí, že to není chyba ale mi to tlačítko "opakovat platbu" u příchozích plateb mi prostě chybí.
Opět pracuji na rozšíření, které přidá "opakovat platbu" i pro příchozí platby.

Zajímavosti bude, že pokud budete mít o rozšíření zájem, budu muset já platit Vám. Důvod je jasný (velké příjmy znamenají velké daně)

Snad to stihnu vše do 1.4.2024.
1.4. je takové magické datum.

 

01. dub 2023 23:59 #148169
Odpověď od H13
Admin
Podle mě Rudova babička vždy říkávala, že na apríla se nemá žertovat, měli bychom se stydět.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

02. dub 2023 00:37 #148170
Odpověď od xunil
Zkušený uživatel
Pravda, zase na druhou stranu by mi k ní pasovalo "Sranda musí být, i kdyby na chleba nebylo"

Powered by Fórum