Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Akeeba engage

05. srp 2022 14:22 #146780
Akeeba engage od Ainny
Začátečník
Hezký den, úspěšně se mi povedlo migrovat na Joomla! 4, nicméně mám problém s modulem poslední komentáře od Akeeby, který u komentářů zobrazuje aktuální datum. Původně tam byl dokonce i čas (tedy náš čas mínus dvě hodiny). To se mi povedlo změnit, takže tam je už jenom datum. Nicméně mě to štve, protože bych chtěla, aby tam bylo datum komentáře. Trochu jsem si s tím hrála, ale na to proč je to takhle, a ne jako u článků ,jsem nepřišla, takže prosím o radu zdejší odborníky. Předem děkuji.

P.S. Měnila jsem i některé texty v překladu. Ale to by snad nemělo mít vliv.

Problém je k vidění tady.

05. srp 2022 15:27 #146781
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Po stáhnutí modulu (mod_engage_latest) a rozbalení, vidím že se datum u příspěvku v modulu zobrazuje tímto kódem (tmpl/default):
Code:
        <div class="text-muted my-1">             <?= Text::sprintf(                 'MOD_ENGAGE_LATEST_LBL_COMMENTED_ON',                 $comment->user_name,                 $uri->toString(),                 (new \Joomla\CMS\Date\Date($comment->created_on))->format(Text::_('DATE_FORMAT_LC2'))             ) ?>         </div>

Kde je datum pomocí proměnné - Datum vytvoření komentáře a formát data (případně času) se zobrazuje pomocí jazykové konstanty DATE_FORMAT_LC2.
Běžně se myslím pro CZ jazyk používá spíše DATE_FORMAT_LC4, ale záleží na Vás jak si proměnnou nastavíte.

Zatím tedy nechápu jaký vlastně reportujete problém nebo spíše úpravu, kterou potřebujete.
Podle kódu v PHP to nevypadá na to co píšete == datum vytvoření článku, ale na datum vytvoření komentáře.

P.S.
Posunutí hodin o dvě hodiny je problém mezi nastavením Joomla, časového pásma a času na hostingu.
Tohle by jste měla zvládnout lehce nastavit a opravit sama, pokud prozkoumáte funkci Website Time Zone, případně najdete v dokumentaci (nastavení je stejné jako v J3).

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

05. srp 2022 17:37 - 05. srp 2022 18:19 #146782
Odpověď od Bong
Moderátor
Je vydána nová verze českého překladu Akeeba Engage 3.0.9, jsou doplněny překlady pro všechny nové pluginy a modul. Aktualizujte. www.bongovo.cz/ke-stazeni/category/215-akeeba-engage
Jestli máte nějaké návrhy na úpravu překladu, budu rád za zpětnou vazbu.

Posun času si upravíte v Globální nastavení - záložka server: Časové pásmo stránek.

Pro formát času v modulu je možné použít overide pro modul mod_engage_latest kde si v kódu nahradíte DATE_FORMAT_LC2 jazykovou konstantou formátu času, která vám vyhovuje:

DATE_FORMAT_LC="l j. F Y G:i"
DATE_FORMAT_LC1="l j. F Y"
DATE_FORMAT_LC2="j. n. Y G:i"
DATE_FORMAT_LC3="j. F Y"
DATE_FORMAT_LC4="d.m.Y"
DATE_FORMAT_LC5="Y-m-d H:i"
DATE_FORMAT_LC6="d.m.Y H:i:s"
DATE_FORMAT_JS1="j. n. Y"
DATE_FORMAT_CALENDAR_DATE="%d.%m.%Y"
DATE_FORMAT_CALENDAR_DATETIME="%d.%m.%Y %H:%M:%S"
DATE_FORMAT_FILTER_DATE="Y-m-d"
DATE_FORMAT_FILTER_DATETIME="d.m.Y H:i:s"

Teoreticky je možné použít i úpravu formátu datumu a času třeba v Jazyky: Přepsání jazyka, kde si podle potřeby nadefinujete pro frontend.

EDIT: Jazyky: Přepsání jazyka používejte i pro všechny ostatní úpravy překladů. Přepisovat INI soubory je velmi nešikovné. Při aktualizaci překladu totiž o úpravy přijdete.
EDIT2: Právě sleduji, že poslední verze Akeeba Engage může mít velké problémy s překladem ve veřejné části. Jestli je to i váš problém, pak je třeba nahradit anglické INI soubory českými a to jak pro front, tak i backend.
 

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

05. srp 2022 19:34 - 05. srp 2022 19:45 #146783
Odpověď od Ainny
Začátečník
Děkuju za odpověď. Ten posun mě až tak netrápí a jde mi o to, že modul (po pravé straně) mi u komentářů ukazuje dnešní datum a nikoli datum vytvoření komentáře. U toho jsem také měnila formát na LC4, aby tam nebyl čas, ten není tak relevantní. Stačí že je u komentáře pod článkem, kde se to zobrazuje správně. Jde mi čistě jenom o zobrazení v modulu. To bych to tam raději neměla vůbec. :)
 

05. srp 2022 19:44 #146784
Odpověď od Ainny
Začátečník
Taky děkuju za odpověď, jak jsem psala výš k tomuto jsem se už dobrala, nicméně v modulu se stále ukazuje aktuální datum a nikoli datum přidání komentáře.
Vaše překlady jsou v pohodě a moc za ně děkuji. Většinou upravuji jenom drobnosti. Pokud vůbec něco. V tomhle případě to bylo nahrazení věty "K čánku xy byl..." Stačí mi čistě jenom Komentář a číslo, jak jsem to přepsala. Druhá věc byla ve zmíněném modulu, kde zůstal anglický text, to jsem přepsala v anglickém ini souboru. Teď mi došlo, že se mi to aktualizací zase přepíše, ale většinou si to přepisuji v počítači, takže dohledání a oprava je to nejmenší.

05. srp 2022 21:04 #146785
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Pokud nemáte override šablony modulu v šabloně, tak by tam neměl být datum článku, ale datum konmentáře.
Také může být jiný problém, neznám nastavení v administraci.

Bohužel jako většina zde diskutujících, zapomínají na to že neposílají všechny informace, které mohou (například nastavení komentářů obecně v administraci, nastavení modulu,...) a pak je nutné hádat co by kdyby...

Co třeba že datum se přepíše po schválení komentáře v administraci (Hádám)

Já tento modul ani komentáře jako takové nepoužívám, takže bohužel, hádat se mi nechce :)

To Bong:
Díky za rozepsání, myslel jsem že jsem vše napsal dostatečně :)

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

Powered by Fórum