Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Podřízení nezávislé aplikace přístupovým právům Joomla 4

28. čvc 2022 09:34 #146705
Ahoj,

mám na webu aplikaci z Gitu, která není s Joomla 4 nikterak propojena mimo fyzického umístění souborů.
Rád bych tuto appku dal k dispozici pod placeným přístupem.

Jaký způsobem byste prosím takovou aplikaci podřídili právům Joomly?

Napadá mne:
  1. Nějaké existující rozšíření pro Joomla 4 - žádné jsem však nenašel
  2. Implementovat spouštěcí soubor appky do Joomla 4 - možná i formou specifické šablony
  3. Vytvořit pro to komponentu
Předem děkuji za podněty. 

28. čvc 2022 15:02 #146713
Odpověď od Cony
Moderátor
Takto obecně hodně těžko radit, záleží na tom, co je ta aplikace zač a jak funguje. Pokud je to ale nějaká komplexnější aplikace, spíš bude potřeba upravit tu aplikaci než Joomlu. V joomle můžete jednoduše vytvořit položku menu odkazující pomocí externího url na aplikaci, a té nastavit práva jak potřebujete, aby se nezobrazila. Ale aby nebylo možné na aplikaci sáhnout přímým odkazem je potřeba zajistit v té aplikaci. Tj, pokud podporuje nějakou autentifikaci, upravit tu autentifikaci tak aby zkontrolovala práva v Joomle, pokud ne, šlo by to např. pomocí htaccess a auto_prepend_file...
Poděkovali: StefaN

28. čvc 2022 17:16 #146720
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Nejsnažší mě přijde bod 2, ale obráceně == dát do ní minimálně definiční soubory joomla.
A upravit instalaci aby se sice vytvořila položka menu, ale aby nebylo nutné vytvářet view, modely, controlery - tato položka pak bude odkazovat na url, kde jsou Vaše soubory.

Měli jsme takovou komponentu, kde jsem doprogramoval ikonu do administrace Joomla a view v administraci jsem vytvořil pomocí nějaké BS3 šablony

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla
Poděkovali: StefaN

Powered by Fórum