Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Phoca Particles module verze 3.0.6 (Joomla 3) a 4.0.5 (Joomla 4) vydány

11. pro 2021 01:17 #145252
Ahoj,

byly vydány dvě nové verze Phoca Particles modulu:

- verze 3.0.4 (Joomla 3)
- verze 4.0.3 (Joomla 4)


www.phoca.cz/news/1161-phoca-particles-m...sion-3-0-4-and-4-0-3

Novinkou je přidání "Image and Feature Box" outputu:



Za feedback budu rád.

Díky.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

11. pro 2021 11:32 - 11. pro 2021 11:34 #145253
Odpověď od Bong
Moderátor
S tímto modulem a jeho českým překladem se znovu vynořuje otázka, jak tomu Particle budeme říkat: BLOK, ČÁST, ČÁSTICE ???

www.joomlaportal.cz/forum/73-cestina-pro...ntry-a-helium#135525

Já bych asi byl pro ČÁSTICE, nebo už je nějaký ustálený název?

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

11. pro 2021 11:55 #145254
Odpověď od Cufe
Admin
Já jsem pro blok nebo element, spíš to první.

Joomla úřední deska | IVT služby - IT služby, webové stránky v Joomla!, online marketing | Joomla je best! Zveřejni svůj problém, pokud ho vyřešíš sám, jsi best!

11. pro 2021 15:09 #145255
Odpověď od Cony
Moderátor
Já jsem tady asi zaspal :) Ten particle to má být to, co se v administraci modulu zadává na té záložce Items? Tedy jedna z těch položek, co tam lze zadat? Spíš bych byl pro název Blok, než cokoliv jiného...

Jinak Honzo, potěším tě, v J4 to nefunguje při výběru obrázku z Dropboxu :D

11. pro 2021 16:46 #145256
Odpověď od Bong
Moderátor
Pár postřehů z testu na J4.

Bez Phoca Collapse System Plugin není celkem šance položky srovnat :-) takže bych to uživatelům rovnou doporučoval instalovat také.

Při nastavení zobrazení (MOD_PHOCAPARTICLES_IMAGE_FEATURE_BOX="Image and Feature Box") se Hlavní titulek se stane i aktivním odkazem z hlavního obrázku. Odkaz (https://web/joomla4/Hlavn%C3%AD%20titulek) pak samozřejmě nefunguje.
Při nastavení zobrazení obrázek v pozadí (MOD_PHOCAPARTICLES_IMAGE_BACKGROUND="Image Background") je jeden stále stejný obrázek v pozadí u všech položek (načte se u všech ten z poslední položky).


A ještě kosmetické...

Musel jsem si v češtině rozšířit popisy typů zobrazení:

MOD_PHOCAPARTICLES_IMAGE_AND_CONTENT="Položky svisle (obrázek, obsah)"
MOD_PHOCAPARTICLES_IMAGE_BACKGROUND="Položky svisle (titulek, popis, obsah, tlačítko) a obrázek v pozadí"
MOD_PHOCAPARTICLES_IMAGE_ROW="Položky vodorovně (obrázek, titulek, popis)"
MOD_PHOCAPARTICLES_FEATURE_BOX="Položky vodorovně (obrázek, titulek, popis)"
MOD_PHOCAPARTICLES_FEATURE_ROW="Položky vodorovně (titulek, popis)"
MOD_PHOCAPARTICLES_IMAGE_FEATURE_BOX="Hlavní obrázek a položky (obrázek/ikona, titulek, popis)"

To výchozí je tak strohé, že jsem si ani nedokázal představit, co dělám...

Dále, výsledný vzhled ve frontendu je v základní šabloně taky velmi prostý. Možná by stálo za to, přidat do nápovědy nějaké příklady vlastního CSS na vložení, aby to vypadalo třeba jako v demu. Běžný uživatel na tomto ztroskotá...

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

11. pro 2021 16:57 - 11. pro 2021 20:41 #145257
Odpověď od H13
Admin
Ahoj, s Dropboxem se nepočítalo. Kouknu na to, pravděpodobně přibude pár podmínek.

Překlad:
Particle, co se týče termínu, je insporovanej Gantry systémem, takže pokud někdo překládal Gantry Framework, použil bych ten stejnej překlad.

A k čemu vlastně slouží Phoca Particles module? Je to alternativa k Page builderům, pokud se někomu nechce sestatovat výstup pomocí myši a klikání, může to udělat přes parametry. Je to modul, což má svoje výhody:

- lze zobrazit na module pozici, ale i v článku
- pořád můžete psát články a custom HTML normálně. Problém, když si člověk zapne Page Builder, je většinou v tom, že pak nemá možnost psát články nebo custom HTML moduly normálně, takže musí přepínat mezi normálním editorem a Page Builderem.

Ten modul má více typů (takže výstup je závislej na přepnutí typu a na položkách)


Typ Feature Row: jednoduchej výstup - ikona/svg titulek popis:




Typ Feature Box: ikona/svg pod tím titulek, pod tím popis:




Typ Image Row: obrázek - nad tím titulek a popis:




Typ Image Backround : používá se místo slideshow - když má člověk jen jednu položku, nechce načítat skript pro slideshow, atd.:




Typ Image and Feature Box: vlevo/vpravo seznam něčeho (ikona/svg titulek popis) a vpravo/vlevo obrázek




Typ Image and Content vlevo/vpravo jakýkoliv obsah a vpravo/vlevo obrázek




Je tam pár paremetrů, jak měnit velikosti boxů. Interně je vše stylováno velmi jednoduše - flexboxem.

Demo např. zde:

www.phoca.cz/phocacart4demo/
www.phoca.cz/phocacart
www.phoca.cz/restaurantmenudemo/en/

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

Powered by Fórum