Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Phoca Maps 4.0.0 Beta vydána.

14. bře 2022 15:48 #145936
Odpověď od Vašek H.
Začátečník
Chtěl bych poprosit, jak moc složité je přidat kód pro zobrazení vybraného místa v mapě. Upřesnění: mám mapu, kde se zobrazuje ca 300 značek a do článku ve kterém toto místo popisuji bych rád vložil mapu se značkou, kde se popisované místo nachází. Značky postupně přibývají a bude jich kolem 1000. Bylo by to hodně složité? Případně prosím napsat do mailu, kolik by to stálo, případně upřesním web a detaily, nejedná se o komerční web, jde o historii. Děkuji

14. bře 2022 16:54 #145937
Odpověď od Bong
Moderátor
Ale to si uděláte jednoduše sám.

Prostě si vytvoříte novou mapu MAPA1 a novou značku ZNACKA1. Značka bude mít přiřazenou mapu MAPA1.

Mapu (MAPA1) se značkou si pak vložíte do obsahu článku, nebo třeba modulu, atd. pomocí kódu pro Phoca Maps Plugin: {phocamaps view=map|id=1} nebo {phocamaps view=link|id=1|text=Mapa} - prostě tak, jak se vám kód zobrazuje v seznamu map.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: Rudolf, Vašek H.

14. bře 2022 17:28 #145938
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Ó jak prosté Watsone :)

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

16. bře 2022 10:53 #145947
Odpověď od Bong
Moderátor

Rudolf napsal: Ó jak prosté Watsone :)


:-) Ano, je to jednoduché. Lze vytvářet více map i značek a různě je využívat. Díky to je možné mapy využívat velice zajímavými způsoby. Pomocí funkcí dávkového zpracování lze již vytvořené mapy, nebo značky kopírovat a přesunovat a ušetřit si tak práci s novým definováním, již existujících.

Škoda, že uživatel nenapsal podrobně na co mapy přesně využívá.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: Vašek H.

16. bře 2022 20:09 #145949
Odpověď od Vašek H.
Začátečník
Ano, děkuji za uvedenou variantu, tu jsem viděl v předešlých vláknech. Nevím, zda mohu psát konkretní adresu webu, proto jsem ji nepsal. Mnoho let dáváme dohromady encyklopedii, kde popisujeme lokalitu v určitém období pravěku. Teď děláme i mapy s jednou lokalitou i soubory lokalit se společným znakem, např. oppidum, hradiště, svatyně, apod. celkem se jedná o ca 3 000 míst, ca 40 souborů map, atd. Proto jsem řešil, jak je zobrazit. Také proto jsem se ptal, zda je možné při přijetí myší ke značce zobrazit jméno značky, než se klikne a rozbalí popis (ve větším množství značek je to rychlejší vyhledání) a proto jsem se ptal i na možnost výběru jedné značky z množiny uvedených na vybrané mapě. Jeden nový systém mám již pod 4.1.0 a starší projekt 3.10.6, šablony zatím nejsou dořešeny, budu řešit až po převodu na 4.1.0 (to se zatím nezdařilo). Jeden web je keltskaevropa.cz a druhý keltove.cz - pokud nelze zobrazit weby, prosím admina, ať je smaže... a děkuji všem a hlavně Janovi za komponentu

16. bře 2022 22:08 #145950
Odpověď od Bong
Moderátor
Přesně něco podobného jsem také kdysi realizoval. Při tom množství značek a jejich typů, se mi osvědčil postup vytvořit jednu mapu se všemi značkami, které byly odlišené použitou ikonou. Po dokončení už bylo vcelku jednoduché vytvořit novou mapu, zkopírovat vybrané značky a přiřadit je této nové mapě. Jako vy můžete pak vytvořit mapy, kde budou jen opida, jen svatyně,... až třeba na úroveň mapy s jednou značkou pro vložení do článku.

Je to při velkém počtu značek a map trochu náročnější, ale v porovnání s jinými mapovými systémy to bylo a myslím, že i je, nejschůdnější řešení.

Používáte tam i Phoca Gallery. Když budete publikovat obrázky s EXIF informacemi, které obsahují informaci o lokalitě, můžete zobrazovat automaticky generované mapy, kde jednotlivé fotky budou mít svoji značku na mapě. Možná by to šlo také zajímavě využít.

EDIT: Ten váš starší web se nemusí zobrazit, protože tam chybí přesměrování z http na https.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: Vašek H.

Powered by Fórum