Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Phoca Maps 4.0.0 Beta vydána.

16. bře 2022 22:27 #145951
Odpověď od Vašek H.
Začátečník
Děkuji za předání zkušeností a tip na Phoca Gallery - o tom jsem také uvažoval, ale zatím nerealizoval, ještě je mraky práce...
na potíž s přesměrováním se podívám, je to divné, vynucení tam je nastaveno, zkontroluji a děkuji

16. bře 2022 22:32 - 16. bře 2022 23:02 #145952
Odpověď od H13
Admin

Také proto jsem se ptal, zda je možné při přijetí myší ke značce zobrazit jméno značky, než se klikne a rozbalí popis (ve větším množství značek je to rychlejší vyhledání) a proto jsem se ptal i na možnost výběru jedné značky z množiny uvedených na vybrané mapě


Otázka je, zda to OpenStreetMap umí a zda by to nebylo už moc blikající (při tolika bodech), navíc najetí myši samozřejmě pak nejede na tabletech a mobilech.

Další zajímavou otázkou je, jestli při tolika bodech není dobré využít seskupování bodů.

Když se dívám na ten web, ještě bych řekl, že u Phoca Gallery by možná bylo vhodnější použít theme_standard ( www.phoca.cz/download/category/3-phoca-gallery-themes ) místo theme_simple. Rozdíl je v tom, že názvy nejsou zobrazeny přes obrázek, ale pod obrázkem. Názvy přes obrázek se hodí pro krátké názvy kategorií a fotek, kde většina názvů je stějně dlouhá, ale ne pro dlouhé názvy nebo různě dlouhé názvy. Tam už je lepší mít názvy pod obrázkem.

viz obrázek:



Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook
Poděkovali: Vašek H.

17. bře 2022 12:15 - 17. bře 2022 12:16 #145953
Odpověď od Vašek H.
Začátečník
Děkuji za tipy. Seskupování jsem používal, ale zatím jsem zvolil vykreslení značek. Seskupování umístění značek opticky klamalo. Další budou přibývat, tak je pravděpodobné, že se k tomu vrátím.
A ještě děkuji za úpravu pro galerii

17. bře 2022 21:33 - 17. bře 2022 21:33 #145955
Odpověď od Vašek H.
Začátečník

Bong napsal: Pomocí funkcí dávkového zpracování lze již vytvořené mapy, nebo značky kopírovat a přesunovat a ušetřit si tak práci s novým definováním, již existujících.

Info pro Jana - ve verzi Phoca Maps 4.0.0 Beta dávkové zpracování zřejmě nefunguje - po kliku na tlačítko se nic nestane (test v GCH a FF).

Powered by Fórum