Přihlásit se

Nová verze Joomla 5.1.4

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.4, společně s Joomla 4.4.8. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Nekompatibilní šablona s Joomla 4

10. pro 2022 14:11 #147447
Nekompatibilní šablona s Joomla 4 od Mirek
Začátečník
Dobrý den,začínám pomalu plánovat upgrade mých webů z Joomly 3 na Joomlu 4 a už nyní vím, že u některých z nich nastane problém. Několik mých webů je staršího data výroby, vytvořených ještě na joomla 2.5, postupně jsem všechny migroval na Joomla 3, ale obávám se, že u některých z nich zde možnost migrace končí. Pominu-li absenci vybraných rozšíření ve verzi pro Joomla 4 (ty by se asi daly nějak nahradit), mám také pár šablon vytvořených v Artisteeru, který se nyní již nevyvíjí a jeho šablony již nejsou (a nikdy nebudou) s Joomla 4 kompatibilní (viz přiložený snímek obrazovky).Chtěl bych se tedy zeptat na názor a zkušenosti odborníků, jak velký problém do budoucna je web, který nebude aktualizován na nejnovější verzi Joomla? Jaké jsou vize na nějakou dlouhodobější udržitelnost takových webů z hlediska zabezpečení, aktualizace rozšíření, kompatibility s novými verzemi PHP atd.? Myslíte si, že je možné bezpečně a bez problémů třeba ještě v řádu několika let provozovat weby na Joomla 3, i když už nebude dostávat bezpečnostní aktualizace? Doteď aktualizuji weby pravidelně, vždy v podstatě okamžitě po uvolnění nové verze, používám také RSFirewall. Řešil jsem totiž kdysi dávno problém s napadeným webem a byla to celkem šílenost, už bych to nechtěl znovu absolvovat 😊Děkuji za názory a přeji všem hezký den 😊
Přílohy:

Powered by Fórum