Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Nefunkční upgrade na Joomla 4 (MyISAM)

08. zář 2022 20:49 #146899
Zdravím, pokouším se upgradovat z Joomla 3 (MyISAM) na Joomla 4 (infovlasim.cz, hosting Endora). Ovšem Joomla 4 je po upgradu nefunkční. Čistá instalace Joomly 4 mi běží, ale pouze na InnoDB. Stačilo by mi přetáhnout pouze tabulku _content. Ale to se mi jaksi nedaří. Při exportu/importu mám problém s rozdílným enginem databází MyISAM/InnoDB.
Nemáte někdo zkušenost, jak přetáhnout tabulku?
Díky

08. zář 2022 20:59 #146900
Odpověď od Cony
Moderátor
Joomla 4 opravdu vyžaduje podporu InnoDB. "Přetáhnout" jen tabulku #__content ale stačit nebude, jsou na ní navázané ještě další záznamy. 
Asi bych se raději zaměřil na to, proč Joomla po přechodu na verzi 4 nefunguje. Povypínal pluginy / moduly, přepnul na výchozí šablonu. Něco z toho pravděpodobně bude způsobovat chybu. Popř. zpnout v globální konfiguraci nebo configuration.php (pokud nejde ani administrace) hlášení chyb na maximum, mělo by Vám to napovědět, kde je problém...

09. zář 2022 08:25 - 09. zář 2022 08:31 #146903
Odpověď od Jan
Návštěvník
Tak jsem vypnul/odstranil vše na co mě Joomla před upgradem upozorňovala. Stále je backend a frontend nefunkční, viz přiložené obrázky a odkaz astro6.8u.cz/
Nevím zda v tom je chyba nebo ne, ale když upgraduju z té Joomly 3 na Joomla 4, tak engine databáze zůstane MyISAM a Joomla 4 potřebuje InnoDB. Není v tom problém?
 
Přílohy:

09. zář 2022 09:30 #146905
Odpověď od Martin70
Zkušený uživatel
Já když si stáhnu Quickstart z Joomshaper (šablona včetně Joomla) a instaluji na webhosting u Active24, tak sice instalace proběhne, ale hlásí to chybu. Taky nejspíše kvůli MyISAM/InnoDB. Když si ten Quickstart nejdříve naistaluji na localhost (XAMPP) a odtud na Active24, tak je vše v pořádku.
Předpokládám, že máte zálohu z té Joomla 3. Já bych ji zkusil nainstalovat na local, na locale udělat upgrade na J4 a pak to zkusit hodit na webhosting.

09. zář 2022 13:47 #146906
Odpověď od Cony
Moderátor
První screenshot nepřečtu, ale zřejmě hlásí chybějící tabulky?
Druhý screenshot ukazuje, že upgrade neproběhne správně. Snaží se vytvořit v databázi tabulky typu InnoDB, ale ta databáze InnoDB nepodporuje. 
Řešením by mohlo být
- založit na hostingu novou databázi s podporou InnoDB a zkopírovat do ní stávající databázi před aktualizací. Joomlu 3 pak přepnout na tuto novou databázi a aktualizaci provést už na ní
- jak píše Martin, stáhnout Joomla na lokál (nejlépe pomocí Akeeba Backup), aktualizovat na lokále a nahrát zpět. Bude ale potřeba na hostingu založit novou databázi s podporou InnoDB a použít tu, místo stávající MyISAM
- popř. by možná uměl hosting databázi migrovat, nevím, zkuste se jich zeptat

Powered by Fórum