Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Aktualizace Jooma 4

30. srp 2021 16:53 #144759
Aktualizace Jooma 4 od iririsek
Uživatel
Dobrý den, moc vás prosím o radu. Po aktualizaci se nemohu dostat na stránky ani do rozhraní Joomla. Po zadání adresy www.stavebninyeu.cz mi naběhne chybová hláška (Omlouváme se, došlo k problému, ze kterého jsme se nemohli vrátit.
The server returned a "500 - Whoops, looks like something went wrong.") po zadání adres www.stavebninyeu.cz/administrator mi naběhne hláška (Došlo k chybě.
0 Volání nedefinované metody Joomla \ CMS \ Application \ AdministratorApplication :: isAdmin ())
Jsem natolik pitomá, že jsem si neudělala zálohu. Předem moc děkuji

30. srp 2021 17:14 #144760
Odpověď od Cony
Moderátor
To se Vám bohužel povedlo aktualizovat na Joomlu 4 a ponechat si zřejmě nainstalovaný nějaký plugin, který na Joomla 4 ještě není připraven. Pokud chcete přejít na Joomla 4, rozhodně bych doporučil aktualizovat někde na zkušebním serveru, vše odladit a pak až na živém serveru.

Nejjednodušší teď asi bude šáhnout po záloze, i když žádnou nemáte, hosting by zálohu měl mít. Požádejte je o obnovu, pozor je potřeba obnovit jak soubory, tak databázi.

30. srp 2021 17:16 #144761
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
co jste aktualizovala na co?
kde hostujete?

30. srp 2021 17:29 #144762
Odpověď od iririsek
Uživatel
aktualizace: Joomla! version currently installed: 3.10.0
Joomla! version available for installation: 4.0.0

a hostuji na forpsi.com

30. srp 2021 17:47 #144764
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
je zvláštní, že vám to upgrade nabídlo, ale chvíli to asi nabízelo, říkali mi zákazníci.

Naštěstí forpsi zálohuje denně

support.forpsi.com/kb/a4161/obnova-webhostingu-ze-zalohy.aspx

30. srp 2021 18:15 #144765
Odpověď od Bong
Moderátor

Ernst napsal: je zvláštní, že vám to upgrade nabídlo, ale chvíli to asi nabízelo, říkali mi zákazníci.


To je opravdu zvláštní. Upgrade na novou verzi je nabízena v případě, že má uživatel nastaveno například Aktualizace Joomla: Možnosti - záložka Zdroj aktualizace - Kanál aktualizace: Následující verze Joomla ve výchozím nastavení by tohle stát nemělo.

Navíc před aktualizací z verze 3.10.x už probíhá nově Kontrola před aktualizací Joomla. Chápu, že těch informací je na té záložce moc a uživatelům se nechce čekat, ale výsledek kontroly je může docela solidně informovat o potenciálních problémech.

Uvažuji, že poupravím texty okolo aktualizace, aby ta informace: "už to nemusí být sranda" trochu více cvrnkla do nosu.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Powered by Fórum