Přihlásit se

Nová verze Joomla 5.1.4

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.4, společně s Joomla 4.4.8. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

google vyhledávání

19. zář 2024 08:44 #149722
google vyhledávání od Martin7373
Uživatel
Dobrý den,
chtěl bych vás požádat o radu ohledně vyhledávání stránek na google. Vytvořil jsem stránky www.ubytovani-broumov.cz . Stránky byly na joomla 3 a nyní jsem je aktualizoval na joomla 5. upravil jsem adresy pro vyhledavače obsah tak, aby spolňoval požadavky google Page speed insight, kde jsou hodnoceny 98,95,100,100. Problem je v tom, že když zadám do vyhledavače google hledaný výraz ubytovani broumov, tak mi ty stranky nenajde. Když zadám site:www.ubytovani-broumov.cz, tak google stránky má indexované. Když se kouknu do popisku stránek, tak jsou tam udělány staré pracovní popisky a ne to, co je uvedeno v popisu joomly.

Nenapadá Vás důvod proč google na daný výraz igoruje mé stránky? Předem děkuji za rady a nápady.

19. zář 2024 17:20 - 19. zář 2024 17:52 #149730
Odpověď od Cony
Moderátor
No a kde máte na tom webu zmíněno, že se jedná o ubytování a že se jedná o Broumov?
Google nemá jak poznat (krom názvu domény), že se jedná o ubytování v Broumově. Stránky jsou o jakési Vile Marcelce.
Pokud vyhledávám "Vila Marcelka" tak jste hned na prvním místě, takže vše v pořádku.
A krom těch kontrol co jste provedl si ještě nasaďte Google Webmaster Tools, tam se toho můžete dozvědět o vyhledávání víc.

19. zář 2024 19:40 - 19. zář 2024 19:47 #149735
Odpověď od Martin7373
Uživatel
dobrý večer,
předně bych chtěl poděkovat za radu. Můžeš prosím víc rozvést jak nastavit web? popř:, jak a kde co nastavit? snažím se hledat, ale bohužel jsem nenašel nic konstruktivního. 

meta popis:
Objevte kouzlo Vily Marcelka v srdci historického města Broumov, ideálního místa pro odpočinek a dovolenou v klidném prostředí. Tato stylová vila nabízí komfortní ubytování s nádherným výhledem na Broumovské stěny a nedaleko jsou také Adršpašsko-teplické skály

robot: index follow

práva k obsahu:
Vila Marcelka Broumov, ubytování Broumov, komfortní vila Broumov, dovolená Broumov, ubytování v přírodě Adršpach, turistika Broumov, relaxační pobyt Broumov, ubytování v Královéhradeckém kraji, Broumov ubytování

omlouvam se třeba za blbé otázky, ale jsem naprostý amatér, začátečník. Předem děkuji
Přílohy:

19. zář 2024 21:52 #149738
Odpověď od Bong
Moderátor
To není o tom, kde a co nastavit. Stránky a jejich pořadí jsou o kvalitě obsahu a vyhledávaném řetězci. Vy ale neprovozujete obsah typu "ubytování broumov", nemůžete se poměřovat s těmi, kteří tento typ obsahu nabízí ve velkém. Zkuste se zamyslet:

Doména
Co mi říká doména ubytovani-broumov? Že tam najdu seznam různých ubytování v Broumově... ale obsahem stránek je něco jiného a navíc podle kontaktu to v Broumově ani není...

Název stránky (title)
Názvy jednotlivých stránek jsou příliš všeobecné a jednoduché. Na nejdůležitější hlavní stránce dokonce neodpovídají obsahu (vyhledávače vás pak penalizují ve výsledcích vyhledávání)...

Popis stránky (description)
Každá stránka má svůj vlastní popis, který má odpovídat jejímu obsahu. To nemáte. Popis je všude stejný.

Klíčová slova (keywords)
Každá stránka má svoje vlastní klíčová slova, která mají odpovídat jejímu obsahu. To nemáte. Jsou všude stejná. Ale v klidu, vyhledávače je ignorují...

Autorská práva (rights)
Kdo vlastní autorská práva k obsahu? To tam nemáte, máte tam nacpaná zase duplicitně klíčová slova.

Obsah stránek
O čem je obsah stránek? O ubytování ve vile Marcelka. Odpovídá obsah stránek doméně, názvům, popisům a klíčovým slovům? Pouze částečně, nebo vůbec...

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

19. zář 2024 22:24 #149740
Odpověď od Cony
Moderátor
Jak píše Bong, soustřeďte se na obsah, ne na technikálie. "Content is the king" je heslo, které vládne v současnosti webu. Technikálie Vám pomohou, ale jsou až druhotné. Tzn. primárně si ujasněte, na co vás mají lidé na vyhledávačích hledat, pokud na "ubytování Broumov" obsah tomu musí odpovídat, tzn. různé nadpisy, zvýrazněná slovní spojení (tučné písmo např.) atd. 
Ve Webmaster Tools máte nástroj "Jok Google vidí Váš web" (tak nějak se to jmenuje), koukněte na něj...

Powered by Fórum