Přihlásit se

Nová verze Joomla 5.1.4

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.4, společně s Joomla 4.4.8. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Phoca Cart - Filtry

19. čvc 2024 14:06 #149601
Phoca Cart - Filtry od Ernst
Joomla Expert
mám problém, že se mi produkty přestaly zobrazovat dle vybrané kategorie, zobrazí se mi všechny produkty. Ale ve specifikacích se mi zobrazí jen  Omezení specifikací na aktivní kategorii.

joomla 5.1.2., phoca cart  5.0.0Beta63, Verze PHP 8.1.29

je to na  aquion.cz/katalog

Ps. nešlo by aby se specifikace řadily numericky dle názvu?

19. čvc 2024 17:06 - 19. čvc 2024 17:11 #149602
Odpověď od H13
Admin
Ahoj,

nemáš nastavenej parameter v modulu: "Filter Category" na "Yes (active category)"?

Co znamená "numericky dle názvu"?

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

19. čvc 2024 17:14 #149603
Odpověď od H13
Admin
Já tam teď kategorie v tom filtru nevidím.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

19. čvc 2024 17:15 #149604
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
mám nastaveno na yes all category, yes active category mi kategorie neukáže

numericky je, že 25 je dříve než 130

19. čvc 2024 18:03 - 19. čvc 2024 18:08 #149605
Odpověď od H13
Admin
Co se týče řazení, tak to záleží spíš na databázi, jak bude pracovat s číslem. Phoca Cart jen dává jednoduchý dotaz do databáze s úlohou "order by" "sloupec" "DESC|ASC". To jak to databáze poskládá, už záleží na jejím nastavení.

Na té stránce se dostávám do různých redirectů "too many redirects", nemáš tam nějaký speciální úlohy v .htaccess, nebo nějakou cache metodu?

Pravděpodobně to bude chít něco jako n3t debug a podívat se na SQL dotaz, např: aquion.cz/katalog?c=25-txos-adaptery-pro-sachty zjistit, jestli se opravdu ptá jen na kategorii 25 a zda ty výrobky v kategorii 25 jsou opravdu jen např. v daný kategorii, atd. atd.

Např mě se tam pořád zacykluje: index.php?Itemid=1558 (je to s aliasem katalog, celou url tady dávat nebudu, protože je to odkaz na zacyklenej server)


Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

19. čvc 2024 18:44 - 19. čvc 2024 18:44 #149606
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
díky, ale začínám se v tom ztrácet.

řazení chápu, ale v n3tdebug nacházím tento dotaz:
Code:
SELECT   a.id FROM   gzfc8_phocacart_products AS a   LEFT JOIN gzfc8_phocacart_product_categories AS pc ON pc.product_id = a.id   LEFT JOIN gzfc8_phocacart_categories AS c ON c.id = pc.category_id   LEFT JOIN gzfc8_phocacart_manufacturers AS m ON m.id = a.manufacturer_id   LEFT JOIN gzfc8_phocacart_attributes AS at ON a.id = at.product_id   AND at.id > 0   AND at.required = 1   LEFT JOIN gzfc8_phocacart_item_groups AS ga ON a.id = ga.item_id   AND ga.type = 3   LEFT JOIN gzfc8_phocacart_item_groups AS gc ON c.id = gc.item_id   AND gc.type = 2 WHERE   a.published = 1   AND c.published = 1   AND c.type IN (0, 1)   AND c.access IN (1, 5)   AND a.access IN (1, 5)   AND (     ga.group_id IN (1)     OR ga.group_id IS NULL   )   AND (     gc.group_id IN (1)     OR gc.group_id IS NULL   )   AND c.id IN (0, 1) GROUP BY   a.id

což je spíše dotaz na počet článků v kategorii

když mi řekneš ip, přidám tě do debugu.

v htaccess nic není a cachování taky není

co myslíš tímto 

zda ty výrobky v kategorii 25 jsou opravdu jen např. v daný kategorii


výrobky jsou ve více kategoriích

Powered by Fórum