Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Problém Zend OPcache API

13. čvn 2024 23:29 #149510
Problém Zend OPcache API od Mawerick80
Uživatel
Zdravím,
stránky Joomly 5.1.1 mi zobrazují chybu:

 Warning
: Zend OPcache API is restricted by "restrict_api" configuration directive in
/www/doc/
on line
342

a na řádku 342 je toto:
Code:
    public static function invalidateFileCache($file)     {         if (function_exists('opcache_invalidate')) {             $info = pathinfo($file);             if (isset($info['extension']) && $info['extension'] === 'php') {                 // Force invalidation to be absolutely sure the opcache is cleared for this file.  ř. 342               opcache_invalidate($file, true);             }         }     }


I přes nějaké to googlení si s tím neumím poradit.
Díky 

14. čvn 2024 09:07 - 14. čvn 2024 09:14 #149512
Odpověď od Bong
Moderátor
Řešilo se to v tomto vláknu:  Warning: Zend OPcache API is restricted by - Diskuze Joomla Fórum - JoomlaPortal.cz

Ale nakonec jsem musel s Joomlou trochu pomoci... Příčiny jsem nehledal. Stačilo Joomlu zaktualizovat na verzi 5.1.1, pátrat jestli náhodou nejsou některé součásti Joomly nenainstalované, opravit .htaccess a opravit práva ke složkám a souborům (U WEDOS je na to PŘÍMO V ADMINISTRACI WEDOS: Hostingové služby - Webhosting - Nástroje: tlačítko Opravit práva souborů). Prostě klasika :-)

Jak opravit Joomlu najdete v článku:  Univerzální oprava instalace Joomly - JoomlaPortal.cz

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

17. čvn 2024 13:53 #149515
Odpověď od Cony
Moderátor
V rámci nastavení PHP máte zakázanou direktivu opcache.restrict_api. Zkuste si OPCache vypnout tak je popsáno ve vláknu, které odkazuje Bong.

Powered by Fórum