Přihlásit se

Nová verze Joomla 5.1.4

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.4, společně s Joomla 4.4.8. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

přenos webu na jinou doménu

03. říj 2024 09:51 - 03. říj 2024 12:00 #149769
přenos webu na jinou doménu od Milan
Pokročilý uživatel
Dobrý den, 

chtěl bych poprosit o pomoc při řešení následujícího problému.

Potřebuji přenést celý web z jedné domény na druhou.

Na obou doménách mám nainstalovanou Joomla 4.3.1 a Akeeba Backup 9.9.6 pro Joomla 4-5.

Na doméně kde mám web jsem provedl zálohu, tu jsem i se soubory kickstart.php a en-GB.kickstart.ini přesunul na novou doménu do složky záloha.

V prohlížeči jsem zadal cestu k souboru  kickstart.php a spustil rozbalení. Po chvilce se mi objevila tato hláška.

An error occurred

Invalid header in archive file, part 0, offset 157513723. Please make sure to download and upload backup archive files using SFTP, or FTP in Binary transfer mode and do check that their file size matches the sizes reported in the Manage Backups page of Akeeba Backup / Akeeba Solo.


Můžete mi prosím někdo poradit co s tím?

Moc děkuji, Milan

03. říj 2024 11:59 - 04. říj 2024 17:05 #149770
Odpověď od Bong
Moderátor
Špatně jste přesunul/zkopíroval/nahrál. Nakonec vám to i píše:

Neplatné záhlaví v archivním souboru,... Ujistěte se, že stahujete a nahráváte záložní soubory zálohy pomocí SFTP nebo FTP v režimu binárního přenosu....

  • Vytvořte zálohu v Akeeba Backup.
  • Připojte se do složky se zálohu přes FTP manager
  • Stáhněte soubor(y) na svůj PC (přenos máte mít nastavený na binární)
  • Nahrajte staženou zálohu do nového umístění (přenos máte mít nastavený na binární)
  • nahrajte kickstart.php a ideálně i češtinu KICKSTART (viz. níže)


Upozorňuji, že na novém webu žádná Joomla být nemá, má to být ideálně prázdné úložiště... Také soubor zálohy nemusí být jen jeden, ale může se skládat z více souborů...

Bongovo! - Ke stažení - Akeeba Backup

EDIT: V Akeeba backup máte i krásný odkaz ve Správci záloh na video i KICKSTART:

Pro manuální přesun nebo obnovení stránek na vlastním počítači či intranetovém serveru, shlédněte naše  instruktážní video  a stáhněte si (zdarma)  Akeeba Kickstart Core  - skript pro obnovu stránek z archivu.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

03. říj 2024 12:48 #149771
Odpověď od Milan
Pokročilý uživatel
Dobrý den, děkuji Vám za pomoc. 

Jen se ještě zeptám, databáze se vytvoří automaticky?

Děkuji, Milan

03. říj 2024 14:32 #149772
Odpověď od Milan
Pokročilý uživatel

Milan napsal: Dobrý den, děkuji Vám za pomoc. 

Jen se ještě zeptám, databáze se vytvoří automaticky?

Děkuji, Milan

Vše vyřešeno a web je zcela funkční na nové doméně.

Při instalaci se znovu zadávají přihlašovací údaje do databáze, tak že jsem si před instalací založil databázi novou.

Děkuji, Milan

Powered by Fórum