Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Kontrola aktualizací rozšíření po migraci na Joomla 4 a PHP 8.1 selže

11. říj 2023 11:34 #148731
Zdravím,
máme intranet na Joomle 3.10 a verze PHP 7.4 a rozhodli jsem se migrovat a povýšit. Vše proběhlo v rámci  možností OK. Udělal se úplně nový server s Debian 12 s apachem a MariaDB a na něj jsem přesunul starý intranet a zaktualizovat Joomlu na verzi 4.3.4 a přepl PHP z 7.4 na 8.1. Stránky běží, ale když se přihlásím do administrace, tak neustále jede "Kontrola aktualizací rozšíření" a nechce se dokončit. Pokud kliknu přímo na aktualizace v Joomle, tak buď to skončí chybou Gateway timeout a nebo web úplně spadne. Už jsem zkoušel kde co a nemohu na to přijít. Když ve správě stránek aktualizací, zakážu veškeré aktualizace, tak je to OK ale nemohu nic zaktualizovat a v momentě kdy povolím jakoukoliv aktualizaci, tak to opět zlobí. Má s tím někdo zkušenosti? 

11. říj 2023 12:41 #148733
Odpověď od Cony
Moderátor
Nějaká chyba v routování? Firewall?

12. říj 2023 14:23 #148742
Odpověď od Jarda
Začátečník
Firewall komplet vypnutý na test a stará verze na tom samém stroji před upgradem šla. Dneska se mi to opět seklo na tomto problému a vyřešil to restart php, takže bych řek že to bude mít vazbu na PHP. Tam něco vázně v komunikaci s tím PHP podle mě.

12. říj 2023 21:33 #148743
Odpověď od Cony
Moderátor
V PHP problém nebude. Máte zkontrolovaná doporučená nastavení? allow url fopen? Povolené curl? 
Tohle Vám zafunguje?
Code:
echo file_get_contents('https://www.seznam.cz/');

13. říj 2023 07:21 #148745
Odpověď od Jarda
Začátečník
Tak to vypadá, že problém byl v tom CURL. Neměl jsem doinstalován balíček php-curl a po jeho instalaci to vypadá, že vše běží jak má. Nastavení co kontroloval doplňek Akeeba při přesunu, jsem všechny nastavil, ale tohle jsem nikde neviděl. Všechny weby máme u externích poskytovatelů, ale toto je nemocniční intranet v síti, takže jsme to nastavovali poprvé u sebe. Každopádně trefa do černého, takže moc děkuji za pomoc. 

Powered by Fórum