Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Zvláštní znaky ve jméně registraci

20. čvn 2023 14:44 #148431
Dobrý den, ahoj,

setkal se někdo s tím, že pokud bych chtěl při registraci zadat do pole jméno e-mailovou adresu, tak po stisknut tlačítka Registrovat spadne stránka do chyby?

Vidím jedinou možnost odchycení chyby v com_users/registration/ějaký lepší nápad?

Děkuji.

Petr

20. čvn 2023 15:17 #148432
Odpověď od Bong
Moderátor
Nesetkal, v Joomle bych problém nehledal. Klidně se může zaregistrovat i člověk, který má ve jméně zavináč.

Spadne do chyby znamená co? Pokud chyba nastane, tak se něco na obrazovce objeví. Co?

Zkuste pro začátek vypnout SEF URL, zkontrolujte verzi Joomly a ověřte, že je správně nainstalována.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

20. čvn 2023 15:21 #148433
Odpověď od Cufe
Admin
U koho máte hosting, znám i takové hostingy, které filtrují URL adresy tak, že toto blokují. Prý kvůli bezpečnosti. Ono to kvůli bezpečnosti je, ale za mě dost nesmyslné řešení. Domnívám se, že to bude Váš případ.

Joomla úřední deska | IVT služby - IT služby, webové stránky v Joomla!, online marketing | Joomla je best! Zveřejni svůj problém, pokud ho vyřešíš sám, jsi best!
Poděkovali: Bong

21. čvn 2023 12:14 #148435
Odpověď od Cony
Moderátor
Záleží co to za chybu je, ale mohlo by pomoci n3t Debug pro zjištění podrobností...

21. čvn 2023 20:51 #148438
Odpověď od Petr
Uživatel
Jedu to na XAMPP lokálně a máme to u FORPSI a stejné chování. Zadám do jména @ a už mám chybu 404.

22. čvn 2023 20:50 #148443
Odpověď od Petr
Uživatel
Takže jsem zjistil, kdyby to někdo někdy hledal, tak je to chyba při odeslání mailu po registraci a musel jsem vyvolat výjimku v

class PlgUserXXX extends CMSPlugin{

    public function onUserBeforeSave($user, $isNew, $data)
    {

        $str = preg_replace("/[^A-Za-z0-9]/", '', $data);
       
        if( $data != $str ){
            throw new InvalidArgumentException(Text::_('KP2023_INVALID_CHARACTERS_IN_NAME'));
        }

více info třeba v plugins\user\terms\terms.php

A do textu výjimky už si můžu napsat pro nového uživatele jakoukouliv informaci.

Powered by Fórum