Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

vyhledávání

17. dub 2023 11:07 #148229
vyhledávání od Milan
Pokročilý uživatel
Přeji pěkný den, chtěl bych poprosit zda nevíte o nějakém rozšíření pro Joomla4 vyhledávání. Chtěl bych se hlavně vyhnout zobrazování vyhledávacího pole v hlavičce.
Hledal jsem ale bohužel jsem na nic pěkného nenarazil. Moc díky, Milan

17. dub 2023 12:35 #148231
Odpověď od Cony
Moderátor
Úplně jsem nepochopil, co vlastně hledáte? Alternativní zobrazení modulu pro hledání? Nebo jak to hledání vůbec chcete aby vypadalo? V nejjednodušší verzi si můžete udělat odkaz do nějakého menu a hledání zobrazovat až na proklik...

17. dub 2023 13:29 #148233
Odpověď od Milan
Pokročilý uživatel
Dobrý den, děkuji Vám za odpověď, jde mi o to a bych měl v menu pouze ikonu lupy a po najetí nebo kliknutí se mi rozbalilo vyhledávací pole.
Hledal jsem nějaké rozšíření ale zatím jsem na nic nenarazil. Zkouším si to naprogramovat pomocí css a js. Jen si nejsem jistý zda se nechá v Jommle4 vkládat modul do vlastního obsahu.

17. dub 2023 15:57 #148236
Odpověď od Bong
Moderátor
Nejsem expert, ale není určitě nutné programovat něco nového. Ta lupa bývala součástí i vestavěného modulu hledání. Řekl bych, že to je o nastavení modulu a CSS nastylování.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

17. dub 2023 23:12 #148238
Odpověď od Cony
Moderátor
Jsme v sekci Joomla 4, předpokládám tedy, že mluvíme o chytrém hledání a ne o komponentě Hledání z Joomly 3. 
Modul pro chytré hledání takové nastavení nemá, a je to opravdu spíš záležitost šablony, než extra rozšíření. Takže cesta vlastního JS (měl by stačit úplně jednoduchý JS přepínající třídu nějakému prvku) a CSS (opět poměrně jednoduché, jen skrývající / zobrazující prvek s hledacím polem) je podle mně ta správná. Popř. použijte hotové prvky z Bootstrap 5 (collapse), pokud je Vaše šablona na něm založená...

Powered by Fórum