Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Phoca Cart 4.0.6 stabilní verze vydána

13. dub 2023 15:23 - 13. dub 2023 15:34 #148197
Phoca Cart, oblíbené rozšíření pro e-commerce v Joomle, vydalo novou verzi, která přináší několik zajímavých novinek. Hlavní novinkou verze je přidání úloh AI pro produkty, které využívají umělou inteligenci k vytváření popisů produktů, dlouhých popisů, vlastností a meta popisů. Tato funkce slibuje majitelům obchodů ušetřit čas a zefektivnit proces vytváření popisů produktů.

Phoca Cart také přidal nové přepisy šablon, včetně zobrazení obsahů modulů v offcanvas pro moduly vyhledávání, seznamu přání, porovnávání, košíku a měny. Nové přepisy šablon poskytují majitelům obchodů více možností přizpůsobení a umožňují jim vytvořit pro zákazníky jedinečnější nákupní zážitek. Chcete-li vidět nové přepisy šablon v akci, podívejte se na Phoca Cart Demo stránku.

Dalším zajímavým přírůstkem nové verze Phoca Cart je plugin VIES VAT Number Validation . Tento plugin ověřuje v reálném čase DIČ zadané zákazníky a kontroluje, zda je platné ještě před provedením nákupu.

Mezi další novinky patří podpora nativního lazy loadingu pro obrázky, možnost skrýt ceny bez daně a daň, podpora podformulářů v editaci plateb a optimalizace pro zobrazení na mobilních zařízeních. Phoca Cart je nyní také připraven pro PHP 8.2 a Joomlu 4.2, což zajišťuje jeho kompatibilitu s nejnovějšími technologiemi.

Celkově nová verze Phoca Cart slibuje majitelům obchodů významný upgrade s řadou nových funkcí, které mají zefektivnit a uživatelsky zpříjemnit práci s e-shopem. Ať už jste novým nebo stávajícím uživatelem Phoca Cart, tato verze rozhodně stojí za vyzkoušení.


Novinky v Phoca Cart (video)


Phoca Cart a umělá inteligence (video)



Seznam změn:

- Přidány úlohy AI pro produkty (vytvoření popisu, dlouhého popisu, vlastností a meta popisu pomocí AI)
- Přidány nové přepisy šablon (Offcanvas pro moduly Vyhledávání, Seznam přání, Srovnání, Košík a Měna) viz demo Phoca Cart www.phoca.cz/phocacartdemo
- Přidán nový plugin Phoca Cart - VIES VAT Number Validation
- Přidán nový parametr: Stejná dodací a fakturační adresa - vliv na pravidla
- Přidáno featured do kategorií
- Přidáno featured do výrobců
- Přidána nativní podpora HTML loading="lazy" atributu pro obrázky
- Přidána možnost skrýt daň a/nebo netto cenu (pro každou daň)
- Přidána podpora nových pluginů a modulů
- Přidána podpora pro znovuvytáření náhledů pro atributy produktů
- Přidáno pravidlo měny v možnostech způsobu platby (viz příspěvky pana Rudy)
- Přidán symbol měny pro zobrazení platby
- Přidána podpora pro podformuláře v editaci plateb v administraci
- Tlačítka Další a Předchozí optimalizována pro mobilní zobrazení
- Připraveno pro PHP 8.2
- Připraveno pro Joomla 4.2

 

Nová rozšíření Phoca Cart:
- Plugin Phoca Cart VIES VAT Number Validation: www.phoca.cz/phocacart-extensions/2-plug...er-validation-plugin
- Modul n3t PhocaCart Category: n3t.bitbucket.io/
- n3t Modul PhocaCart Search: n3t.bitbucket.io/

Více informací zde:
www.phoca.cz/news/1233-phoca-cart-version-4-0-6-stable-released

PS: Pokud se vám zdá, že jsem se nějak více rozepsal a můj jazyk je květnatější a více údernější, tak to bude tím, že tuto zprávu vytvořil ChatGPT a přeložil DeepL. :-)

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook
Poděkovali: Linelabcz, xunil, Eugene

13. dub 2023 16:20 #148198
Odpověď od Eugene
Nováček
Páni, to je skvělé! Gratulujeme!

norrnext.com - rozšíření pro Joomla

Dobrý den, čeština není můj rodný jazyk, omlouvám se za chyby

14. dub 2023 00:17 #148200
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Mám strach, že když příště napíšu Honzovi na Telegram odpoví mi umělá Inteligence :(

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla
Poděkovali: Bong

14. dub 2023 09:34 #148201
Odpověď od StefaN
Začátečník
Hlásím: Když chci nahrát vzorová data. com_phocacart_demo_data_j4.zip - hlásí mi Joomla 4.2.9 instalátor chybu:
Code:
Unexpected token '<', "

14. dub 2023 11:33 - 14. dub 2023 11:39 #148211
Odpověď od xunil
Zkušený uživatel
Čistá instalace jak J4.2.9 tak Phoca Cart 4.0.6

14. dub 2023 12:26 #148213
Odpověď od xunil
Zkušený uživatel

Čistá instalace jak J4.2.9 tak Phoca Cart 4.0.6

 
Tak nic zase moje chyba. Nějak si nemůžu odnaučit instalovat první komponentu a pak češtinu. Pokud to náhodou udělá někdo opačně tak mu to vyhodí tuhle hlášku. Neinstalujte první češtinu, zvlášť když máme Bongovo Installer

Powered by Fórum