Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Joomla 4 - favicon - je základní řešení dostatečné?

05. dub 2023 12:36 #148180
Ahoj,
obracím se na vás s dotazem týkající se favicon v Joomla 4.

Do Joomla 3 jsem vždy favicony nahrával se změnou kódu v šabloně.
Jako zdroj dat jsem využíval:  favicon.io/

V Joomla 4 jsou pouze 3 favicony včetně svg. Je podle vás toto řešení dostačující nebo doporučujete opět ruční zásah.

Díky za reakce,
Štefan
 

05. dub 2023 20:23 #148181
Odpověď od Bong
Moderátor
Trochu mi není jasné, na co se ptáte.

Jestli vadí, že po každé aktualizaci Joomly musíte obnovovat favicon, tak to je tím, že používáte nějakou výchozí šablonu.
Použijte její kopii nebo nějakou jinou, pak obnovování nemusíte řešit.

Jestli jde o nástroj na vytváření, tak je to na vás. Pokud vyhovuje.

 

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: StefaN

05. dub 2023 23:25 #148182
Odpověď od StefaN
Začátečník
Pokusím se být přesnější.

Pokrývá Joomla 4 svým řešením všechny potřebné parametry pro favicony?

V nastavení má tyto:
Code:
// Browsers support SVG favicons $this->addHeadLink(HTMLHelper::_('image', 'joomla-favicon.svg', '', [], true, 1), 'icon', 'rel', ['type' => 'image/svg+xml']); $this->addHeadLink(HTMLHelper::_('image', 'favicon.ico', '', [], true, 1), 'alternate icon', 'rel', ['type' => 'image/vnd.microsoft.icon']); $this->addHeadLink(HTMLHelper::_('image', 'joomla-favicon-pinned.svg', '', [], true, 1), 'mask-icon', 'rel', ['color' => '#000']);

Když použiji generátor favicon, vydá mi tento soupis souborů:
  • android-chrome-512x512.png
  • apple-touch-icon.png
  • favicon-16x16.png
  • favicon-32x32.png
  • favicon.ico
  • site.webmanifest
a kód:
Code:
<link rel="apple-touch-icon" sizes="180x180" href="/apple-touch-icon.png"> <link rel="icon" type="image/png" sizes="32x32" href="/favicon-32x32.png"> <link rel="icon" type="image/png" sizes="16x16" href="/favicon-16x16.png"> <link rel="manifest" href="/site.webmanifest">

Jak to řešíte u svých projektů vy?
Já u Joomla 3 vždy nakopíroval data z generátoru do šablony, soubory na patřičné místo a jelo se.

06. dub 2023 00:01 #148183
Odpověď od Cony
Moderátor
Osobně používám realfavicongenerator.net - je tam víc možností nastavení, vypadne i HTML kód, který stačí hodit do šablony a "jede se" :)
Poděkovali: StefaN

06. dub 2023 15:55 #148186
Odpověď od StefaN
Začátečník
Děkuji Cony.
Jak za tip, tak potvrzení, že mám pokračovat jak dosud, tj. sypat do Joomla vlastní html.

Powered by Fórum