Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Export obsahu z Joomly3 a import do Joomly4

20. pro 2022 10:43 #147501
Export obsahu z Joomly3 a import do Joomly4 od Draha
Pokročilý uživatel
Přecházím na Joomlu 4 z Joomla 3.10. Mám zakoupenou šablonu PetHub pro Joomlu4, odzkoušena i na Joomle3.
Provedla jsem přechod přímo z Joomly 3 dle návodu a s odinstalací toho co nebylo nutné ponechat, vypnutí toho co hlásil web při povolení instalace na vyšší joomlu. Nelíbila se mu část ASTROID šablony (ale tu když vypnu tak šablona nefunguje) a přes to se web nerozjel tak jak měl. Se šablonou nespolupracoval. 
Tak jsem ho smazala a nainstalovala joomlu 4,přímo se šablonou (ke stáhnutí u tvůrce šablony Jollyany license). Tato verze jede jak má, alespon zatím. ještě jsem neinstalovala rozšíření.
Při přechodu z joomly 2,5 na 3,0 jsem použila pro export a následný import článků rozšíření J2XML. To zatím není pro Joomlu4, existuje něco podobného nebo nějaká rada jak vložit články ze staré joomly do nové? 
Vím že je to zdlouhavé, ale nenapadá mě jiné řešení. 
Děkuji Draha

20. pro 2022 10:58 #147502
Odpověď od Linelabcz
Admin
Dobrý den, existuje např. daycounts.com/migrator ale spíše jste měla provést migraci Joomla 3 na Joomla 4 s defaultní šablonou, a novou šablonu pak doinstalovat pro verzi Joomla 4. Nemusela byste vůbec řešit takové věci.
Poděkovali: Draha

20. pro 2022 13:20 - 20. pro 2022 13:34 #147503
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Potvrzuji to co říká Franta, Migrator od Daycountu je nejlepší řešení a peníze do něj vložené se Vám vrátí - přesun webu mi trvá asi 0,5 hodiny a neřeším pak zbytečné nesmysly.

Jen si pohlídám aby na novém webu byly před migrací nainstalované komponenty a moduly, které jsou na starém webu v nejnovější verzi.
Pokud neexistují tak pak == po migraci je nahradím něčím jiným.

A taky je dobré zakoupit addony pro Migrator.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla
Poděkovali: Draha

Powered by Fórum