Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Zjednodušení administrace eshopu

21. říj 2022 23:46 - 21. říj 2022 23:47 #147161
Odpověď od Linelabcz
Admin
Ok díky, vyzkouším. Vím že to uplně s aliasy nesouvisí, ale když jsme u těch přednastavených pravidel, zajímavé je třeba párování nabídek pro různé porovnávače. Tam je potřeba kolikrát seskládat názvy produktů dle specifikací jednotlivých porovnávačů, jinak prostě nabídky nenapárujete.
Např. sluzby.heureka.cz/napoveda/xml-feed/#PRODUCTNAME

Název | Výrobce | Řada | Produktové číslo / Označení | Množství | Určení / Typ | Neoriginál

Ale i na toto je hotové rozšíření. :-)
A tip:
Když už například přebíráte názvy produktů od dodavatelů, je dobré si pohlídat třeba support.google.com/merchants/answer/6098382?hl=cs

22. říj 2022 00:05 #147167
Odpověď od Cony
Moderátor
Feedy jsou samostatná kapitola :) Ve zkratce, na feedy používám ve VM Easy Feeder, který je skvělý v tom že je relativně snadno rozšiřitelný, není velký problém si dopsat element, který skládá název dle libosti. Mám sice jakousi starodávnou verzi ještě z Easy Software, ale Minion ve vývoji pokračuje, víc by mohl napsat Ruda.
Ve Phoca jsou pro PRODUCTNAME pro jednotlivé feedy samostatná pole, lze si tedy poskládat název jakkoliv buď v administraci, nebo SQL skriptem / CLI příkazem pro konzoli (v Joomle 4 je použita skvělá Symfony Console), nebo nějakým importem.

22. říj 2022 00:10 - 22. říj 2022 00:11 #147170
Odpověď od Linelabcz
Admin
Na Feedy používám jiný software.   Na dopárování pak jsou ještě možnosti přímo ve správě jednotlivých porovnávačů. Simple Pairing Heureky, zboží má taky vlastní párovací nástroj a Google to je úplně jiná liga.

22. říj 2022 18:31 #147179
Odpověď od Leoš
Pokročilý uživatel
Já používám na feedy komponentu productXport ve verzi PRO . Umí i stromy  heureky, zboží, google.
Doporučuji a podpora je taky pohotová.

22. říj 2022 19:02 #147180
Odpověď od Leoš
Pokročilý uživatel

Navazuji na Františkovu výzvu zde  a to tématem, které jsem často řešil u VM (kde jsem skončil u napsání si vlastního pluginu) i u Phoca Cart, když jsem ho poprvé viděl, a to je zjednodušení administrace pro uživatele
Oba systémy obsahují obrovské množství voleb a možností a to nejen u v nastavení, ale i ve formuláři položek, což je asi nejčastější místo, kam pustíte nějakého správce bez hlubší znalosti systému. Končí to často tak, že do políčka pro EAN Vám píše poznámky, protože aktuálně EAN nepoužíváte, do políčka pro model si poznačuje původní cenu apod. Druhá varianta je, že neustále zoufale volá jak že má udělat tu slevu, nebo přidat nový obrázek :)

Pro VM
řešil jsem pomocí pluginu n3t Virtuemart Simple - funguje pro J3 a VM 3, na novějších variantách jsem nezkoušel. V nastavení pluginu je hromada zaškrtávátek, co můžete z prvků zakázat a skrýt, skončit lze např. i takto jednoduchým formulářem
 

Pro Phoca Cart
v základu Phoca Cart 4 podporuje skrývání nepotřebný položek menu, ovládacího panele, formulářů apod. pomocí uživatelských CSS pravidel. Každé pole (ve Phoca Cart 4.1 dokonce i pole podformulářů, tedy např. specifikací, atributů apod.) lze skrýt pomocí CSS tříd. V šabloně administrace Atum pro Joomlu 4 to provedete nejjednodušeji tak, že vytvoříte soubor user.css ve složce /media/templates/adminisytrator/atum/css a do něj pravidla zapíšete.
Příklad pro skrytí všeho okolo stahování, POS (což jsou funkce, kterou asi mnoho eshopů nepoužije) a dalších polí může vypadat nějak takto:
Code:
.ph-par-upc, .ph-par-jan, .ph-par-mpn, .ph-par-isbn, .ph-par-registration_key, .ph-par-external_id, .ph-par-external_key, .ph-par-external_link, .ph-par-external_text, .ph-par-external_link2, .ph-par-external_text2, .ph-par-public_download_file, .ph-par-public_download_text, .ph-par-public_play_file, .ph-par-public_play_text, .ph-par-serial_number, .ph-par-attributes-options-operator_weight, .ph-par-attributes-options-weight, .ph-par-attributes-options-download_folder, .ph-par-attributes-options-download_token, .ph-par-attributes-options-download_file, .ph-par-attributes-options-color, .ph-par-attributes-options-required, .ph-par-attributes-options-type, .ph-par-access, .ph-par-featured_background_image, .ph-par-video, .ph-par-special_parameter, .ph-par-special_image, .ph-par-features, .ph-par-gift_types, #phocacartitem button[aria-controls="download"],  joomla-tab-element#download, #phocacartitem button[aria-controls="size"], joomla-tab-element#size, #phocacartitem button[aria-controls="reward"], joomla-tab-element#reward, #phocacartitem button[aria-controls="discount"], joomla-tab-element#discount  {   display: none; } .ph-submenu-rewards, .ph-submenu-downloads, .ph-submenu-zones, .ph-submenu-regions, .ph-submenu-times, .ph-submenu-submititems, .ph-submenu-logs, .ph-submenu-vendors, .ph-submenu-sections, .ph-submenu-units {   display: none !important; }
 
PS: možný i do budoucna vznikne nějaký "klikací" plugin pro Phoca Cart ;)
Testuji tento plugin a narazil jsem na problém s novým administračním rozhraním ve VM. Tam se to chová dost blbě hlavně u cenotvorby a dokáže to pochroumat ceny, které už máte u hotových produktů. Dejte si na to pozor. Super to funguje pouze u klasické verze administrace VM.

23. říj 2022 01:40 #147181
Odpověď od Cony
Moderátor
Ano, plugin je určen jen pro VM3 v klasické administrační šabloně. V principu pomocí Javascriptu skrývá některá pole, a vzhledem k tomu, jak je VM napsán jsou skripty hodně specifické, použít v jiné šabloně tedy nelze.

Powered by Fórum