Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Funkčnost joomlaportal.cz ve verzi Joomla!4

22. zář 2022 12:29 #146989
Myslel jsem, že přechod na novou verzi Joomla!4 by mělo zvýšit kvalitu webu. Ale vypadá to spíš na změnu k horšímu. U článků nejsou komentáře. Nejde hodnotit články. Nikde na webu joomlaportal.cz nenajdu informaci, na koho se obrátit v případě potíží s portálem. Já se po přihlášení mohu pouze odhlásit. V pravém horním rohu není žádné menu, které by mi umožnilo jakoukoliv další činnost. Například napsat nový článek pro portál. Používám prohlížeč Google Chrome, ale s prohlížečem Edge je situace stejná. S IE se ani nepřihlásím. Řeší ještě někdo aktivně funkčnost joomlaportal.cz, nebo už jede jen tak nějak ze setrvačnosti?
Hugocz

22. zář 2022 12:49 #146990
Odpověď od Cufe
Admin
Mně tedy web jede aktuálně bez problémů. Pokud je nějaký problém, stačí napsat do fóra, jak jste učinil. Ale nějak mi to nesedí... pokud Vám jde jen se odhlásit po přihlášení, jakto, že se Vám podařilo napsat příspěvek do fóra? Ostatní funkcionalita je v podstatě více méně na přání a určité shodě komunity.

Joomla úřední deska | IVT služby - IT služby, webové stránky v Joomla!, online marketing | Joomla je best! Zveřejni svůj problém, pokud ho vyřešíš sám, jsi best!

22. zář 2022 12:49 #146991
Odpověď od Linelabcz
Admin
Zdravím, u článků komentáře nebudou, můžete je komentovat v diskuzi. V pravém sloupci je Menu fóra, kde mužete upravit profil, psát příspěvky, prohlížet sekce atd... V případě potíží s JP můžete napsat do fóra, nebo na info(zavinac)joomlaportal.cz viz nebo v případě GDPR zde www.joomlaportal.cz/zasady-ochrany-osobnich-udaju .

Funkčnost řešíme aktivně, včetně reportů a oprav chyb v komponentě Kunena, testování rozšíření a Joomla 4 samotné. Portál má novou sekci CZ JED .

22. zář 2022 13:22 - 22. zář 2022 13:24 #146996
Odpověď od Hugocz
Začátečník
Mám pocit, že jsem vás trošku naštval. Přiznávám, že to byl můj záměr a omlouvám se za to.
S funkčností fóra nemám žádné problémy. Jak je vidět z toho, že mohu psát nové příspěvky. Mohu si i upravovat svůj profil na fóru a podobně.
Ale na zbytku Joomlaportal.cz se po přihlášení nic nezmění. Kde se dostanu do svého profilu mimo fórum? Asi před dvěma roky jsem napsal článek o instalaci Joomla na Raspberry Pi. Tehdy na portálu vpravo nahoře po přihlášení bylo menu, kde jsem se dostal ke svému účtu a tam jsem článek napsal. Teď tam nic takového není. Připravil jsem si článek o instalaci Joomla!4 na Raspberry Pi a nějak nevím, jak vám ho předat. To zase naštvalo mě. 
Myslím, že s přihlašováním na joomlaportal.cz je nějaký technický problém. Po prvním pokusu o přihlášení se mi zobrazí chybová zpráva:" Doba vašeho sezení vypršela. Přihlaste se prosím znovu." . Po opětovném přihlášení už zůstanu přihlášený, ale funkční je jen tohle fórum. Na zbytku webu se nic nezmění. Jen se objeví to tlačítko Odhlásit se.

22. zář 2022 14:50 - 22. zář 2022 14:50 #146997
Odpověď od Linelabcz
Admin
Určitě jste mě nenaštval.   Problém s přihlášením budeme řešit po aktualizaci na Joomla 4.3. Nově teď bylo přidáno vícefaktorové ověřování k dvoufaktorovému ověřování www.joomla.org/announcements/release-new...bug-fix-release.html bude potřeba upravit přepis login modulu.

Psaní článků na portál, pošlete článek na email viz výše. Díky moc.

22. zář 2022 14:58 #147000
Odpověď od Cony
Moderátor
Ad psaní článků - to by mohla být zajímavá výzva na vyzkoušení komponenty Workflow, která v Joomle 4 je ve standardu a jejíž využití si dokážu představit snad právě jen pro tento specifický případ :)

Powered by Fórum