Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Převod stránek a šablony z CMS Grav do Joomla 4

08. srp 2022 12:45 #146797
Dobrý den,

potýkám se nyní s takovým problémem. Dostal jsem na správu webové stránky vytvořené v CMS Grav, nicméně ani po delší době se mi nedaří do tohoto systému proniknout. Abych si to trochu zjednodušil, rád bych dané stránky převedl do CMS Joomla, který zvládám o poznání lépe a dokáži si zde poradit. Rád bych si ovšem od vás nechal poradit, neboť nemám tu zkušenost, jak převést stránky z Gravu do Joomly. Uvítám i radu to někomu za rozumný peníz zadat, pokud mi doporučíte, kam se obrátit. Předem děkuji za vaši ochotu a váš čas, kterou věnujete mému problému.

08. srp 2022 13:25 #146798
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Aniž znám CMS Grav, logicky:
- nejprve si ujasnit co chci převádět - za mě základ jsou články (obsah), uživatelé. Ostatní se dá naklikat znovu na Joomla4
- takže je nutné mrknout do DB tabulek a zjistit co kde je uložené a zda je nutný nějaký můstek pro převod nebo existuje v CRM Grav export dat do CSV/XML
- aplikací pro import dat z CSV/XML je mnoho, my používáme naši aplikaci Import článků z CSV/XML, ale můžete taky použít CSV Import nebo JXML anebo manuálně napsané SQL dotazy.
- také bych zkontrolval nějaké online služby - které nabízejí napojení mezi různými platformami

Tohle je ale obecná činnost aniž jde o CRM nebo custom řešení.

Rychlým pohledem se to ale komplikuje :)

Because Grav doesn't have a rigorous database structure (in fact no database at all)
Grav - is a modern open source flat-file CMS
getgrav.org/  
This is CMS developed by RocketTheme and use only html+php , and NO mysql!

Zase to má výhodu, že je zde použité Gantry5, takže šablona půjde lehce převést.

Zde tedy bude nutné se mrknout co je na stránkách za data - vypadá to že bude potřeba všechna data naklikat znovu manuálně v Joomla.
Tak až pošlete ukázku, můžeme pokročit dále.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

10. srp 2022 01:19 #146800
Odpověď od H13
Admin
Pokud mám správné informace, Grav ukládá "články" (obsah) do adresáře user/pages. Pravděpodobně formátované pomocí Markdownu.

Tedy, pokud na stránce nebyly použity speciální pluginy, pak by i stačilo vytvořit si v Joomle nějakou strukturu kategorií a ty obsahy (články) z adresáře user/pages převést z Markdownu na HTML a to pak naimportovat jako články. Pokud je článků málo, klidně i manuálně a možná se ani nezabývat nějakým export/importem. Vybudovat novou stránku na Joomle a obsah článků vkládat z těch obsahů systému Grav.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

10. srp 2022 13:18 #146801
Odpověď od Cony
Moderátor
Markdown umí např. JCE editor v Pro verzi.

Powered by Fórum