Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Obrázky se řadí pod sebe i když je dám vedle sebe.

09. čvc 2022 08:59 #146646
Obrázky se řadí pod sebe i když je dám vedle sebe. od Nataša Řezníčková
Pokročilý uživatel
Nevíte, prosím, někdo čím to může být, že kdyz vložím do článku dva malé obrázky vedle sebe a jsou jen odděleny několika mezerami, tak se na webu zobrazí pod sebou. V administraci je vidím normálně vedle sebe.
Co může být příčinou? Nemohu to najít.
Používám Editor JCE, a mám nejnovější Joomla 4.

09. čvc 2022 09:49 #146647
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert

Co může být příčinou?

CSS styly.
V editoru nejsou ty stejné jako na výsledné stránce, takže v editoru mohou být obrázky vedle sebe, kdežto na stránce pod sebou

Řešení:
Prostudovat jak se pracuje s CSS a jak se nastaví aby prvky byly vedle sebe.
Prostudovat, kam vložit pro výslednou stránku styly v Joomla 4 - předpokládám šablona Cassiopea - myslím že František sdílí nadšení pro tuto šablonu a velmi se rozmáchl při popisu ve článcích - zkuste najít.

Zdroje:
css-tricks.com

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

09. čvc 2022 10:28 - 09. čvc 2022 10:44 #146648
Odpověď od Nataša Řezníčková
Pokročilý uživatel
Děkuji za odpověď.
Mám jinou šablonu, než Casiopea. Tvůrce šablony to řešil a tvrdí, že to není šablonou.
Rady mi však nepomohly, protože já opravdu neumím pracovat s css. To je pro mě španělská vesnice. Umím nanejvýš najít soubor a vložit do něj nějaký text, který mi někdo poradí, nebo tam udělat nějakou úpravu, musím ale vědět konkrétně co. Nebo umím ještě do custom.css vložit něco, co mi někdo poradí. A to je vše. A můžu o tom číst cokoliv, není mi to nic platné, toto opravdu neumím.
Mám více webů a nikde se toto neděje než na tom jednom. To přeci musí být něčím ovlivněno. Než aby se dělay nějaké úpravy, tak by se to mělo vyřešit podle mě tam, kde to vzniklo. Jestli je to nějaké rozšíření, které to zapřičiňuje, tak ho třeba nemusím používat a mohu ho zakázat.. Ale musela bych vědět, které to je. Nebo se mohu obrátit na tvůrce (skoro všechno mám zakoupené), ať to upraví, aby to neděla na webu neplachu. Ale na koho z nich se obrátit, když nevím, co přesně je příčinou.
Je někdo schopen poradit důchodkyni, co má udělat bez toho, aby přetvářela nějaké kódy?
Stačilo by mě vědět, co je příčinou. Obrátila bych se na dodavatele. Tvůrce jen tvrdí, že šablona to nedělá.

Odkazovat mě na nějaké anglické stránky už nepomůže vůbec, anglicky neumím a překladač to hrozně komolí. I bez toho těm odborným termínům nerozumím. 
Obracím se sem proto, že si neumím poradit. Kdybych uměla předělávat kódy a přepisovat css, tak sem nepotřeji psát.

Děkuji těm, co mě chápou.
A moc prosím ty, kteří umí poradit úplně konkrétně. S joomlou dělám víc než 10 let, možná i 20, začínala jsem na Joomla 1, prošla jsem 2,3 a nyní 4, jen prostě neumím dělat s tím jádrem.

Každý prostě neumí všechno. Já třeba umím lítat s dronem a natáčet video a mám i zkoušku u Leteckého úřadu. Když bude chtít někdo poradit, jak hned letět, tak mu řeknu: s tímto otoč doleva, toto zmáčkni, toto podrž, a nebudu mu říkat, ať jde na internet a tam se podívá na nějaké stránky s návodem.

Děkuji všem, kteří mi poradí, co může být příčinou (ne jak přepisovat kódy)

09. čvc 2022 11:04 #146649
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert

To přeci musí být něčím ovlivněno

No jistě že je.
Ale myslíte si, že to poznám z textu na nějakém JoomlaPortále?
Nedejte se zmást, ono když zavolám do servisu a řeknu že mi nejede auto, taky mi neřeknou čím to je v telefonu a nepomůže mi nic, ani článek na JoomlaPortále.

Zkuste popřemýšlet co asi je třeba z Vaší strany. Je to pořád stejné, nic se nezměnilo, ale jak říkala moje babička - opakování matka moudrosti.
Stejné říkám našim zákazníkům, kteří volají - nejede to!!!! opravte to!!!!

URL webu + URL kde se chyba vyskytuje a kdy
Obrázek s vyznačenou chybou
Eventuelně obrázek, jak to má vypadat.

S joomlou dělám víc než 10 let, možná i 20, začínala jsem na Joomla 1, prošla jsem 2,3 a nyní 4, jen prostě neumím dělat s tím jádrem.

Tak to jsme na tom stejně, jen za tu dobu jsem byl nucen se naučit pracovat s css a nakonec i s PHP. (Tento týden jsem vydal dva pluginu pro Phoca).
Rady typu ptáka loskutáka jsou totiž k ničemu, když potřebujete něco udělat a jste odkázána jen na nějaké rady, které ale vůbec nekorespondují s konkrétní situací.

S CSS jsem pro začátek použil tohle (Je to česky, tím odpadají argumenty neumím anglicky).
www.jakpsatweb.cz/css/

P.S.
A mimochodem, v JCE je možné obrázku nastavit zarovnání == pokud každému obrázku dáte zarovnání doleva, budou všechny obrázky vedle sebe zarovnané vlevo, dokud nenaplní šířku webu.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

09. čvc 2022 15:07 #146650
Odpověď od Linelabcz
Admin
Zdravím, Ruda chtěl asi jen napsat, že bez odkazu na web prostě poradit nepůjde. Napsal to ovšem po svém, i když to nemyslí nijak zle. :-) Napíšete tedy odkaz na web?

Powered by Fórum