Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Čeština Community Builder 2.7.2 pro Joomla 4

17. čvn 2022 22:01 - 17. čvn 2022 22:03 #146554
Odpověď od Pavel Krajíček
Začátečník
Já bych měl takový návrh na drobnou úpravu překladu. Jedná se o seznamy uživatelů v Community Builder, kterých si může webmaster vytvořit kolik chce. Já jich mám také více. Nově registrování, Naposledy přihlášení apod., tam by nic nevadilo, ale u seznamů, kde je jiný počet členů, než ve výchozím, to vadí. Dám příklad - na webu je třeba 100 registrovaných uživatelů a seznam v záhlaví píše "(Název webu) má 100 registrovaných členů", ale pokud si vytvořím seznam např. s nějakým týmem nebo vnitřním kruhem o počtu třeba 10 členů, tak seznam píše v záhlaví "(Název webu) má 10 registrovaných členů", což už je zavádějící, protože to není pravda. Já bych byl pro vsuvku textu, vlastně by se projevila ve všech seznamech, takto: "(Název webu) má v tomto seznamu 10 registrovaných členů". Já to tak dříve měl, když jsem si to sám kdysi upravil. Nyní mi to zmizelo a napadlo mě se obrátit přímo tady na vás.

Viz obrázek v příloze. Jedná se o seznam z Vnitřního kruhu, kde mám nyní 10 lidí, ale seznam píše v záhlaví, že web má 10 registrovaných členů, což může člověka, který se v tom nevyzná zmást a mystifikovat.

   
Přílohy:

18. čvn 2022 00:36 #146555
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
no aby to bylo správně měl by tam být spíše text:

(Název webu) má v seznamu Vnitřní kruh 10 registrovaných členů

Co myslíte?

Takže doprogramovat proměnou názvu seznamu a strčit ji do jazykové konstanty. Pak už to matoucí není určitě :)

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

18. čvn 2022 07:07 #146556
Odpověď od Pavel Krajíček
Začátečník
Tak samozřejmě to by bylo ještě lepší. Já se obracel na pana Bonga s úpravou překladu a nevím jestli může či umí přímo nějak měnit kód.

18. čvn 2022 08:51 - 18. čvn 2022 08:51 #146557
Odpověď od Bong
Moderátor
:-) hned jsem začal přemýšlet stejně jako Rudolf. Bohužel v překladu ta možnost není, tak zůstaneme u původního návrhu, který je "bez práce".

Upravil jsem tedy řetězec na:
Code:
'SITENAME_HAS_TOTAL_REGISTERED_MEMBERS' => '[SITENAME] má v tomto seznamu %%TOTAL%% registrovaných členů|[SITENAME] má v tomto seznamu %%TOTAL%% registrovaných členů',

Změna se projeví po aktualizaci nebo přeinstalování češtiny. Zároveň je v nové verzi opraveno přes 50 dalších chyb, překlepů a nedodělků. Testujte.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: Pavel Krajíček

Powered by Fórum