Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Linkování Bootstrap v Cassiopea

18. kvě 2022 15:25 #146305
Linkování Bootstrap v Cassiopea od David
Začátečník
Píši znovu příspěvek, který zmizel díky migraci na novou verzi JoomlaPortalu.

Zajímalo by mě kde se nastavuje, že se má linkovat Boostrap.

Vytvořil jsem si kopii standardní kopii šablony Cassiopea (prostou kopii nikoliv child) a v rámci úvodní stránky je Bootstrap nalinkován, ale v rámci podstránky už ne.
    <link href="/media/vendor/bootstrap/css/bootstrap.css?5.1.3" rel="stylesheet" data-asset-name="bootstrap.css" />

Linkuje se to až použitím nějaké spec. funkčnosti? Nebo to chápu špatně? 

Jinak vím, že linkování se řeší v index.php
Code:
<head>     <jdoc:include type="metas" />     <meta name="viewport" content="width=device-width, initial-scale=1.0">     <jdoc:include type="styles" />     <jdoc:include type="scripts" /> </head>

tzn. mám jej přidat a vložit natvrdo nebo se to nastavuje jinde?

Díky

18. kvě 2022 17:55 - 18. kvě 2022 18:05 #146306
Odpověď od Linelabcz
Admin
Ahoj, Cassiopeia používá Bootstrap 5 viz template.css
Code:
* Bootstrap v5.1.3 (https://getbootstrap.com/) * Copyright 2011-2021 The Bootstrap Authors * Copyright 2011-2021 Twitter, Inc. * Licensed under MIT (https://github.com/twbs/bootstrap/blob/main/LICENSE)

Nevím přesně jak to myslíš. Pro js je možností více.
Můžeš přidat jednotlivé součásti
Code:
Factory::getDocument()->getWebAssetManager()->useScript('bootstrap.x');
Kde X je carousel, collapse atd..
Pokud potřebuješ extra CSS a extra Javascript, můžeš využít user.css a user.js funkce viz "Vzhled a rozložení šablony"
www.joomlaportal.cz/tipy/729-cassiopeia-...pro-ruzne-weby-dil-1 což je nejlepší cesta.

Prozkoumej zde na portálu články o Cassiopeia šabloně a soubory šablony.

 

19. kvě 2022 10:45 #146313
Odpověď od David
Začátečník
Ahoj,

Nevím přesně jak to myslíš. Pro js je možností více.

Jde mi o to, že v template.css, resp. user.css můžu použít přepisy stylů, ale základní Boostrap.css musím mít nalinkovaný ne?
myšleno toto: 
Code:
<link href="/media/vendor/bootstrap/css/bootstrap.css?5.1.3" rel="stylesheet" data-asset-name="bootstrap.css" />

A to nevím kde se to bere? Na nějakých stránkách to je a někde ne. Myšleno přidaný ten link :-(

A ještě jedna věc.
Nevím zda se mi to nezdá, ale nedávno byla šablona v \templates\moje-sablona, kde byly podadresare na \css \images \js \html ....
A dneska je to rozděleno na \templates\moje-sablona a pak \media\templates\site\moje-sablona, kde jsou prave \css \images\ js \html

Já to mám pořád v tom původním, protože jsem si dělal prostou kopii z \template\cassiopea a přepisujeme 

Díky
 

19. kvě 2022 11:06 #146315
Odpověď od Linelabcz
Admin
Proč bys linkoval BS znovu když šablona už BS5 obsahuje? Používáš nějaká další rozšíření nebo je to čistá Joomla 4?

Nevím zda se mi to nezdá, ale nedávno byla šablona v \templates\moje-sablona, kde byly podadresare na \css \images \js \html ....
A dnesk
a je to rozděleno na \templates\moje-sablona a pak \media\templates\site\moje-sablona, kde jsou prave \css \images\ js \html

To se ti nezdá, je to změna od verze Joomla 4.1. Stejně nechápu proč nevyužiješ funkce podšablon. Mužeš si přepsat i index.php, odpadne ti spousta starostí s přepisováním po aktualizaci Joomla. Právě kvůli tomu tam ta funkce je.
 

Powered by Fórum