Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Nová Stable verze Joomla 4

10. led 2022 14:28 #145507
Odpověď od Martin70
Zkušený uživatel

H13 napsal: Ať je Joomla 4 jakákoliv, teď už nemá smysl začít dělat něco na 3.x.

Ahoj, díky. Zkusím tedy začít už s verzí J4. Taky si říkám, že začít s "čistou" J4 bude lepší, než třeba za půl roku dělat upgrade z 3.10 na 4. Ještě projdu rozšíření, myslím že všechno už pro J4 mám, Phoca Cart už taky jistě brzy bude :-) Ještě by se mi hodilo d2 Content pro J4, to asi ještě není.

10. led 2022 16:58 - 10. led 2022 17:00 #145508
Odpověď od H13
Admin
Phoca Cart už je v podstatě stable, jen se musí vše připravit a vydat. Na d2 Content pro J4 se momentálně pracuje.


Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook
Poděkovali: Martin70

13. led 2022 07:54 #145543
Odpověď od Martin70
Zkušený uživatel

H13 napsal: Na d2 Content pro J4 se momentálně pracuje.


Jo psali mi že to plánují během prvního čtvrtletí. Ještě používám CW News, to prý by do jara snad taky mohlo být.

Jinak J4 mi zatím funguje celkem bez problému, i když jsem zatím zkoušel jen základní věci. Přijde mi to docela svižné, což je dáno asi i PHP 8.0.14.

12. kvě 2022 21:57 - 12. kvě 2022 22:19 #146280
Odpověď od Teo
Návštěvník
Ahoj, tak jsem si nechal poradit - počkal, až bude vydána nová verze J4 alespoň s jedničkou ve druhém řádu (J4.1.x, konkrétně mám 4.1.3) a že ji teda "nasadím" na nový web.
Bohužel ta chyba, kterou jsem zde zmiňoval v prvním příspěvku - "Uložení se nepodařilo z důvodu následující chyby The table 'j4_finder_tokens' is full" je tady zas. :-(
Co už vůbec nechápu je to, že když si teď nechám normálně (nemyslím v administraci, ale přes menu ve veřejné části) vypsat celou kategorii, tak tam ty články jsou, ale v administraci je nevidím ani v koši ani nikde jinde. To není normální...
A ještě další poznatek. Kouknu do kategorií a tam vidím počet článků např. 4. Kliknu na toto číslo, abych se na ty články podíval a oni tam nejsou. Přes phpMyAdmina jsem koukal a tam jsou. Tak teda nevím, kde je zakopanej pes.
Ještě dodám, že mám PHP verzi 7.4, databázi InnoDB.

12. kvě 2022 23:03 #146281
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

31. kvě 2022 19:46 #146447
Odpověď od Teo
Návštěvník

Tak beru zpět předchozí tvrzení, že to je v pořádku.
Po editaci článku při uložení to háže hlášku "Uložení se nepodařilo z důvodu následující chyby The table 'j4_finder_tokens' is full".
Přitom text článku se uložil.
Takže dnes jsem konečně vyřešil nemožnost uložení jakéhokoliv článku, který měl delší název. Nechápu to teda, ale je to tak. Ať jsem měl databázi verze InnoDB nebo MyISAM, tak to bylo stejné (viz výše). A dnes jsem konečně našel řešení - stačí vypnout v Joomle komponentu Smart Search. Což samo o sobě možná zpomalí stránky (při některých činnostech), ale jinak jdou články konečně normálně ukládat (teda zatím).
Ještě doplním, že se jedná o webhosting na Endora.cz, verze Plus.

Powered by Fórum