Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Automatická aktualizace Joomla 4

25. lis 2020 09:11 #143285
Odpověď od Teo
Návštěvník
Hezká diskuze ;-)
Já se přiznám, že v tom WP jsem nekoukal, jak je to udělané, ale je fakt, že tam, kde jsem to zkoušel (asi 2 weby) a nasadil jsem nejnovější WP, tak aniž bych v základu něco měnil, mi přišla do mailu zpráva, že byl aktualizován WP na nejnovější verzi. Samozřejmě, jak tady dobře píšete, když se mění něco, o čem nemám přehled, asi to není úplně nejšťastnější. Ale když si vezmu, že mám třeba 50 (a někdo samozřejmě víc) webů s Joomlou, tak každou aktualizaci, která přijde, klikat na každý z těch webů je práce na celý večer. Nejhorší je, že se stává, že vydají novu verzi a za dva dny tam najdou chybu a je vydána nová verze.
Můžu se ještě zeptat Rudolfa, o jakou službu třetí strany se jedná? Jestli je to tedy dostupné...
Momentálně mě nejvíc trápí budoucnost, kdy při představě, že budu muset tak za dva roky všechny weby předělat na verzi 4 (pokud tedy budu chtít mít poslední aktualizace). Měla by tam být sice nějaká možnost migrace, ale to nefunguje na všechno, tak že problémy určitě budou.
Je ale pravda, že si zatím dávají na čas, protože ostrá verze 4 byla slibována myslím už na rok 2019, ale nějak se nezadařilo. Tak uvidíme.

25. lis 2020 12:10 - 25. lis 2020 12:13 #143286
Odpověď od H13
Admin
Těch služeb třetích stran je víc a jsou hodně propracované. Osobně bych raději volil tuto variantu.

Ve službě máš seznam tvých webů a k nim všechny možné informace a tlačítka pro updaty, atd.



- mysites.guru/
- backupmonkey.io/
- ...


Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook
Poděkovali: Bong, zpetr

25. lis 2020 13:36 - 25. lis 2020 13:36 #143288
Odpověď od Cony
Moderátor
To mySites jsem kdysi zkoušel, ještě když se to jmenovalo myJoomla, nebo tak nějak. Líbila se mi tam hlavně funkce screenshotů před a po aktualizaci a jejich procentuální srovnání (homepage po aktualizaci se liší o 56% - aha asi je něco špatně :)).
Poděkovali: Bong

Powered by Fórum