Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Automatická aktualizace Joomla 4

25. lis 2020 00:02 #143278
Automatická aktualizace Joomla 4 od Teo
Návštěvník
Ahoj. Nevíte někdo, zda bude v nové verzi Joomla 4 k dispozici to, co je již nyní u WordPressu v základním systému - automatické aktualizace nové verze?

25. lis 2020 00:41 - 25. lis 2020 00:47 #143279
Odpověď od Bong
Moderátor
Samozřejmě, že bude. Tato funkce je k dispozici v základu Joomly už dlouhé roky (od verze 2.5).
A nejen pro Joomlu, ale i všechna nainstalovaná rozšíření.

V betaverzích Joomla 4 aktualizace již také fungují, ale je nutné nastavit v Aktualizace Joomla: Možnosti

Code:
Kanál aktualizace: Vlastní URL Minimální stabilita: Beta Vlastní URL: https://update.joomla.org/core/nightlies/next_major_list.xml

Oficiální překlady jiných jazyků ještě běžně dostupné nejsou. Třeba češtinu je tedy potřeba stáhnout z webu bongovo.cz a její aktualizace pak fungují také automaticky.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Přílohy:

25. lis 2020 00:46 - 25. lis 2020 00:52 #143280
Odpověď od H13
Admin
Ahoj,
vypadá to spíš na Joomlu! 4.1 nebo 4.2

Tuším, že o tom George mluvil tady:



Co se týče auto updatů, myslím, že následující vyjádření, co lze nalézt na více stránkách pojednávajících o této vlastnosti ve WP je asi trefné:



Nebýt u updatu takto složitých systémů sestavených z více částí zavislých na různých technologiích asi opravdu není něco, co by bylo doporučováno.

EDIT:

Ale teď koukám na Bongův předchozí post (asi jsme to psali zároveň), a asi jde definovat automatickou aktualizaci různými způsoby, takže možná jsem špatně pochopil, co přesně máš na mysli tou automatickou aktualizací?

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

25. lis 2020 01:13 #143282
Odpověď od Bong
Moderátor
:-) ano, opravdu záleží co bylo myšleno automatickými aktualizacemi...

Pokud aktualizace jádra systému, je to možné v obou případech až po ručním spuštění.

Jestli se jedná o rozšíření nebo na druhé straně pluginy a témata, pak je navíc ve WP možné povolit automatické aktualizace bez nutnosti potvrzení.

Tedy je to z pohledu uživatele stejné. Jen Joomla prozatím nezávislé automatické aktualizace v základu neumožňuje, ale je to možné pomocí rozšíření třetích stran.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

25. lis 2020 03:32 #143283
Odpověď od Cony
Moderátor
No, pokud automatické má znamenat že se mi něco bude měnit pod rukama, tak to bude první věc co všude vypnu :) Ale pro někoho to může mít smysl. Nedokážu si ale představit, že by to běželo jinak než pomocí CLI a CRON, což zas bude pro mnoho uživatelů nepřekonatelný problém. Automatickou aktualizaci šablony si už vůbec nedokážu představit - to by tu bylo zas dotazů "Samo se to změnilo" :)

Pro zajímavost, jestli s tím máte zkušenost z WP, jak to tam funguje? Je to pomocí CRON, nebo se to spouští přes HTTP požadavek? Aktualizují se i rozšíření? Lze nějak "uzamknout" nějakou verzi rozšíření, aby se neaktualizovala? Popř. nastavit např. jen aktualizace v rámci minor version, LTS apod...

25. lis 2020 05:39 - 25. lis 2020 05:43 #143284
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Moje zkušenost je taková, že mám automatické aktualizace povolené všude kde to jde (u jednoduchých webů) u složitých jen Joomla, u eshopů nic povoleného není - dělám manuálně po zvážení.

Jak to funguje?
Žádný cron, ale online služba třetí strany - na ni mám napojeno asi 200 webů a aktualizace běží na pozadí. Takže se již o nic nestarám.
Platí to i pro WP weby.

A co mám povolené za aplikace?
Všechny co jsou zadarmo a některé placené (musím mít u nich vložený licenční kód v administraci Joomla)

Co nepovoluji nikde je Artio Joom SEF, VirtueMart, šablony.
A pak ty, kde jsou aplikace hackovány již v základu (platí to i pro Joomla, u některých webů nasazujeme automaticky 4 hacky již od verze J15)

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

Powered by Fórum