Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Joomla! 4 Top Menu - Bettum šablona

01. kvě 2020 21:26 - 01. kvě 2020 21:49 #142272
Joomla! 4 Top Menu od H13
Admin
Ahoj,

pokud někdo z vás testujete Joomlu! 4, jistě jste si všimli, že v Joomle! 4 zmizelo vrchní menu a boční menu pro komponenty. Nahrazeno bylo bočním menu, které neobsahuje všechny položky, pouze ty základní. Tedy, zatímco v Joomle! 3 jste mohli přepínat mezi šablonami a styly dvouma způsoby, viz obrázek:



pak v Joomle! 4 se musíte pokaždé vracet do dashboardu. Analogicky to platí pro různé části systému.

Dobrá zpráva, je, že v šabloně Atum (administrační šabloně) je možnost přidání a zobrazení modulu ve vrchní pozici, a že existuje i alternativní menu se všemi položkami.

Problém ovšem bylo, že žádný core module na vrchní pozici nebyl připraven. Naštěstí ale hodně lidem vrchní menu chybí, tedy vznikl už i modul pro zobrazení vrchního menu, viz github.com/ceford/j4xdemos-admin-mod-topmenu

Jsem s autorem v kontaktu a na základě jeho projektu jsem vytvořil další modul, který oproti původnímu projektu nepoužívá externí Smartmenus knihovnu, ale standardní Bootstrap. Design jsem přizpůsobil designu Atum šablony a přidal parametr pro spuštění menu (přes click nebo hover událost).

Výsledek vypadá takto:


Pokud to tedy někoho zajímá (určeno pro staromilecké desktop administrátory požadující všechny položky ve menu) :
- projekt zobrazení na videu: www.phoca.cz/phoca-top-menu-module
- původní projekt: github.com/ceford/j4xdemos-admin-mod-topmenu

Zpětná vazba vítána. Díky.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook
Poděkovali: Bong

01. kvě 2020 22:36 #142274
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Ahoj Honzo,

v dokumentaci Phoca Top Menu Modulu chybí toto:

You need to make two changes to tha atum template:
In the index.php file add a new jdoc position above the header:
<jdoc:include type="modules" name="topmenu" style="none" />
And in templateDetails.xml you need to add a new position at the bottom of the list of positions:
topmenu


Musel jsem jít do gitu původního projektu abych na to přišel, což mi trvalo 10 minut něž mě to napadlo :)

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

01. kvě 2020 22:43 #142275
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Ve verzi Joomla! 4.0.0-alpha7-dev

to při uložení modulu nahlásí chybu:
Code:
An error has occurred. 0 Class 'Joomla\CMS\Menu\AdministratorMenuItem' not found

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

01. kvě 2020 22:55 - 01. kvě 2020 23:00 #142276
Odpověď od H13
Admin
Ahoj, pozice se už do Atum dávat nemusí, už je tam obsažená (customtop), v tom původním projektu jsou starý informace.

Nevím, jestli to funguje s poslední vydanou Alfou (12): github.com/joomla/joomla-cms/releases/tag/4.0.0-alpha12

každopádně doporučuju testovat tu nejaktuálnější verzi (nevydaná beta1) přes composer a npm

- clone nebo stáhnout projekt (joomla-cms, branch 4.0-dev - github.com/joomla/joomla-cms/tree/4.0-dev )
- composer install --ignore-platform-reqs
- npm ci

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook
Poděkovali: Rudolf

02. kvě 2020 00:41 - 02. kvě 2020 00:43 #142277
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert

pozice se už do Atum dávat nemusí, už je tam obsažená (customtop), v tom původním projektu jsou starý informace.


Ano, v poslední verzi Joomla 4 je obsažená, v mé první testovací (4.0.0-alpha7-dev) obsažená nebyla, takže jsem s úspěchem využil starou informaci.

Pak pro ty co se jim stane, že menu nevidí po instalaci modulu (jako mě), je třeba modulu Phoca Top Menu přiřadit pozici customtop.

každopádně doporučuju testovat tu nejaktuálnější verzi (nevydaná beta1) přes composer a npm


Zatím nepoužívám composer, ale rovnou instaluji na hosting přes ftp. Proto využívám odkaz na nejaktuálnější verzi pomocí Nighty Builds:
developer.joomla.org/nightly-builds.html


No a pro ty co jim chybí po instalaci Joomla položka menu Rozšíření (stejně jako mě), je tu kus kódu, který je třeba vložit do souboru: administrator/components/com_menus/presets/default.xml
mezi menu item system a user
Code:
<menuitem title="MOD_MENU_EXTENSIONS_EXTENSIONS" type="heading" class="class:puzzle-piece" dashboard="modules" > <menuitem title="MOD_MENU_EXTENSIONS_EXTENSION_MANAGER" type="component" element="com_modules" link="index.php?option=com_installer" > <menuitem title="MOD_MENU_INSTALLER_SUBMENU_INSTALL" type="component" element="com_modules" link="index.php?option=com_installer" /> <menuitem title="MOD_MENU_INSTALLER_SUBMENU_UPDATE" type="component" element="com_modules" link="index.php?option=com_installer&amp;view=update" /> <menuitem title="MOD_MENU_INSTALLER_SUBMENU_MANAGE" type="component" element="com_modules" link="index.php?option=com_installer&amp;view=manage" /> <menuitem title="MOD_MENU_INSTALLER_SUBMENU_DISCOVER" type="component" element="com_modules" link="index.php?option=com_installer&amp;view=discover" /> <menuitem title="MOD_MENU_INSTALLER_SUBMENU_DATABASE" type="component" element="com_modules" link="index.php?option=com_installer&amp;view=database" /> </menuitem> <menuitem type="separator" /> <menuitem title="MOD_MENU_EXTENSIONS_MODULE_MANAGER" type="component" element="com_modules" link="index.php?option=com_modules" /> <menuitem title="MOD_MENU_EXTENSIONS_PLUGIN_MANAGER" type="component" element="com_modules" link="index.php?option=com_plugins" /> <menuitem title="MOD_MENU_EXTENSIONS_LANGUAGE_MANAGER" type="component" element="com_modules" link="index.php?option=com_languages" /> <menuitem title="MOD_MENU_EXTENSIONS_TEMPLATE_MANAGER" type="component" element="com_modules" link="index.php?option=com_templates" /> </menuitem>

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

02. kvě 2020 00:45 - 02. kvě 2020 00:53 #142278
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Tak jsem shlédl video a většina mých připomínek je k ničemu :D

to jsem ale truhlík.... každopádně menu běhá a já jsem spokojený.

Díky:)

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

Powered by Fórum