Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Joomla! 4 - Khonsu - administrační šablona - demo

04. úno 2020 20:43 - 05. úno 2020 09:47 #141689
Ahoj, kdo nemá možnost otestovat J! 4 s alternativní šablonou na localhostu, zde je online demo. Musím ale upozornit, že existuje jen jeden účet a hodně lidí je přihlášeno pomocí tohoto účtu. To znamená, že vás to může automaticky odhlašovat, může se tam vyskytnout pár chyb, který by na localhostu nenastaly. Každopádně pro ukázku by to mělo stačit:

[strike]j4.joomshaper.com/administrator/

User: admin
Pass: demo[/strike]

EDIT:
j4admintest.joomla.com/administrator/
User: abaquzem
Password: AtES4XWw

Zde už by to mělo jet líp.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

05. úno 2020 09:51 #141692
Odpověď od H13
Admin
Pokud máte srovnání se standardní Joomla! 4 administrací, poprosil bych vás o feedback.

Každý názor je důležitý.

Děkuji.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

05. úno 2020 10:38 #141693
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Mno,

já mám na to svůj specifický názor, třeba mě někdo přesvědčí == klidně diskutujme :)

Žádná šablona nerespektuje to co potřebuje běžný administrátor (nic než odkazy na první straně administrace - velké viditelné):

- přidat článek
- upravit článek
- přidat kategorii obsahu
- přidat položku menu

Vše ostatní jsou jen hrátky pro superadministrátory a designéry, kteří uvažují svým mozkem. Respektuji ale možnost si upravit vzhled administrace a tyto odkazy připravit pro běžné administrátory.

Proto taky kdysi lidmi zatracovaná easyjoomla měla jen tyto odkazy (v různých podobách - přidat akci...)

Takže moje hodnocení vždy bude zatíženo tím co potřebuje skutečný uživatel a ne IT odborník. Bohužel.

Aktuálně se mi líbí více klasická šablona, designová jsou opět jen hrátky alá wordpress, které ke skutečnému provozu nepotřebuji a spíše mě/klienty matou.

Ono to ale bohužel je projev všech nových aplikací (JLEXReview, .....), které se chtějí za každou cenu odlišit:

- nerespektují pravidla frameworku ohledně toolbaru
- nerespektují pravidla frameworku ohledně submenu
- přidávají nesmyslné koláče neužitečných informací ve stylu základní boostrap4 šablony (nemohu ji najít, ale lze ji snadno dohledat na webu, je free a nesouvisí s joomla)
- no a nedej bože že někdy to s těmi barvami opravdu přehánějí
- použitelnost na mobilu je nulová

My jsme na první stranu administrace naimplementovali feed aktuálních informací z vývoje. Takže se klienti dozví ihned, že jsme provedli update pluginu Štítky produktů, vyvinuli napojení na balíkobot, naprogramovali nový SKLIK Dynamic Retargeting, upgradovali Zboží konverze na verzi Standard a další věci....

To je podle mne pro klienty potřebnější než koláč s info že na webu je 432 článků :)

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

05. úno 2020 14:01 #141698
Odpověď od H13
Admin

My jsme na první stranu administrace naimplementovali feed aktuálních informací z vývoje.

Tak v Joomle! 4 to bude díky modulům na první straně pro vás zajímavej přínos.

Žádná šablona nerespektuje to co potřebuje běžný administrátor (nic než odkazy na první straně administrace - velké viditelné):

- přidat článek


Zrovna v Khonsu šabloně je zajímavej modul, kde je možné rovnou vytvořit článek na první straně:


Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

Powered by Fórum