Přihlásit se

Joomla 4.2.6 aktualizace

Joomla 4.2.6 je nyní k dispozici ke stažení. Jedná se o vydání, které opravuje několik menších chyb. Joomla! 3.10 bude i nadále podporována bezpečnostními opravami až do 17. srpna 2023, což vám dává dostatek času na naplánování přechodu na Joomla! 4 a případnou aktualizaci rozšíření na verze kompatibilní s Joomla! 4.

KasaMax - pokladní systém a propojení s Virtuemartem?

06. led 2023 11:49 #147639
Ahoj,
řešil tady někdo propojení pokladního systému s VM? Je to potřeba? Klient si myslí, že si tím pomůže při hlídání skladových zásob z jednoho místa.
Pokud by se to muselo programovat, kolik cca bude asi cena? Nejsem programátor, tak si to neumím představit, jak složité by to bylo.
Moc vám díky za případné info.

.

06. led 2023 13:14 #147640
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Zajímavé, tohle slyším podruhé :).
Myslím že v listopadu jsme jednali se zákazníkem co měl 3 eshopy a měl napojení na KasaMax (botky naplocho). Bohužel jsme se na spolupráci nedohodli, zdálo se mu to drahé.

Jestli se nepletu, většinou při tomto napojení je třeba propojit kamenou prodejnu (pokladní systém, zde KasaMax) s online eshopy aby se právě napojila skladovost. Nevím ale o existujícím rozšíření pro VM, takže předpokládám, že se musí programovat.

Jak složité, to bude nejprve začít na straně KasaMax - co umí a jak pracuje.
Může to být 30h práce, ale taky 150h, záleží co všechno zákazník chce.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla
Poděkovali: Leoš

06. led 2023 14:48 #147642
Odpověď od Leoš
Nováček
Díky Rudolfe za info.
V pondělí budu mluvit s technikem z KasaMax a zeptám se ho na tech.data. Pak bych se ozval...

Mám se zeptat na nějaké konkrétní detaily, technické detaily? Díky moc.

.

06. led 2023 17:58 #147644
Odpověď od Cony
Moderátor
Propojení s účetním systémem má obvykle několik rovin a několik variant
1/ Samotný sortiment
Kde se bude zadávat sortiment? Duplicitně v účetním systému a na eshopu? Nebo bude nějaká synchronizace? Kde se bude dělat cenotvorba, popisy, obrázky atd... Jedná se o klasické B2C, tzn v zásadě mají všichni stejnou cenu, nebo jsou tam např. nějaké individuální ceny? Co slevy, slevová pravidla, akce atd.
2/ Dostupnost
V zásadě 2 varianty - Export / Import, tzn. z účta se vyexportuje nějaké xml, csv, nebo excel, a eshop si to automatickou úlohou pravidelně aktualizuje, nebo nějaké více online propojení, buď API na  straně účta a eshop si šahá po dostupnosti na toto API, nebo naopak nějaké API na straně eshopu, kam může účto zasílat informace o změnách (obvykle např. nějaká MQTT fronta, např. RabbitMQ, nebo nějaká integrace typu make.com, zappier apod.). Opět může nastat v extrému i to, že se jedná o B2B a každý uživatel má i jinou skladovou dostuponost (z důvodu rezervací). Při offline propojení exportem / importem také pozor na to, že v mezičase než se provede nový import, může dojít k tomu, že se něco prodá v účtu napřímo a eshop o tom neví, hlavně u posledních kusů to může způsobovat potíže.
3/ Přenos objednávek
V účtu se předpokládám vystavují finální doklady, je potřeba odečíst sklad atd. Tzn. ideálně je potřeba přenést objednávku do účta. Buď opět export / import, nebo nějaké API propojení. Např ve VM jsem řešil připojení XML souboru s objednávkou ve formátu Abbry k emailu o info o objednávce. Api by pak mohlo být buď na straně účta (např. Pohoda to umí), pak eshop po objednávku pošle do tohoto API, nebo naopak účto se ptá pravidelně eshopu na nové objednávky (tak funguje např. propojení na Mall).

Variant je mnoho, nejjednodušší propojení na VM je asi varianta Export / Import dostupnosti několikrát denně, a export objednávek z eshopu do nějakého XML nebo CSV. KasaMax neznám, ale většina účetních systému tyto dvě operace umí v základu, takže propojení není ze strany účta tak náročné...
Poděkovali: Leoš

06. led 2023 22:53 #147648
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
My jsme napojovali několik účetních systémů včetně SAPu a Heliosu a většinu pomocí našich aplikací:
- export pomocí Easyfeederu
- import pomocí Import dat pro VirtueMart

Jak jsem psal, důležité je vědět co účetní systém umí, co si přeje synchronizovat zákazník a teprve z toho se dá připravit analýza a použité aplikace :)

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla
Poděkovali: Leoš

09. led 2023 18:36 #147672
Odpověď od Leoš
Nováček
Ahoj,
tak jsem zjišťoval přímo u zdroje - výrobce. Podporují pouze propojení s eshopy Oxyshop.cz
Pokud by někdo chtěl propojení na jiné platformyy, např. Virtuemart, tak musí kontaktovat jejich obchodní oddělení a ti mu nacení přesně vyspecifikovaný požadavek, co by takové propojení mělo umět. Je to služba na míru. Předpokládám, že velmi drahá.
API údajně neposkytují, ale to je zatím doměnka....nemám ještě potvrzeno.
Řešit to tedy nebudu, klient to zřejmě za ty prachy nepotřebuje.
Dávám zde tedy jen informaci - chcete propojení, kontaktujte podporu KasaMax :-)

Díky všem za příspěvky, pomohlo nám to v rozhodování.

.

Powered by Fórum