Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Virtuemart 3 - zľava v košíku a zmena ceny objednávky

30. říj 2022 13:57 - 30. říj 2022 14:18 #147233
Dobrý deň,
Joomla 3.10.6 a VM 3.8.4
prosím vás, riešim taký problém, mám systém zbierania bodov pre zákazníkov z každej objednávky. Následne chcem aby si zákazník mohol uplatniť v košíku zľavu - napr. 10 Euro. Spravil som systémový plugin ale ani za nič neviem zmeniť $cart->cartPrices resp. $cart->cartPrices v cart SESSION.
toto nepomáha:
Code:
$cart->cartPrices['discountAmount'] = 10; $cart->cartPrices['billTotal']= $cart->cartPrices['billTotal'] - $cart->cartPrices['discountAmount']; $calculator->setCartPrices($cart->cartPrices); $cart->setCartIntoSession(true);

Neviete mi prosím poradiť alebo aspoň usmerniť prečo nejde zmeniť cena resp. zadať zľavu a prepísať SESSION?

ďakujem
Andrejk

01. lis 2022 03:03 #147234
Odpověď od Cony
Moderátor
Otázkou je, v jaké události to řešíte, jestli Vám to VM pak ještě znovu celé nepřepočte. 
Něco podobného jsem řešil v systémovém pluginu v události plgVmOnUserOrder (zpropitné)
Code:
  public function plgVmOnUserOrder($order) {     $tip = (int)$order->tip;     if ($tip < 0)       $tip = 0;     if ($order->order_billTaxAmount != $tip) {       $order->order_total -= $order->order_billTaxAmount;       $order->order_billTaxAmount = $tip;       $order->order_total += $tip;     }   }
Pro ladění podobných věcí doporučuji použít n3t Debug .

Powered by Fórum