Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

B2B

17. led 2020 09:47 #141545
B2B od marvays
Návštěvník
Ahoj. Uměl by někdo prosím ve zkratce vysvětlit tento pojem a zdali je možné řešit to i u VM?
Dnes to na mě vybafl zákazník. Nic o tom neví, jen že to po něm chce spřátelený eshop. No, přiznám se, že kromě základní definice tohoto pojmu nevím nic. Mám takovou dětskou představu, že to bude něco na způsob feedu pro heureku.

Google je zaplněn reklamami a firmami, které se tímhle zabývají, ale kloudný vysvětlující článek jsem nenašel.

17. led 2020 11:06 #141548
Odpověď od Linelabcz
Admin
Ahoj, Business-to-business B2B je označení pro obchodní vztahy mezi obchodními společnostmi. cs.wikipedia.org/wiki/B2B
Prostě velkoobchod, firma prodává firmě.

Virtuemart tohle zvládne bez problémů, viz skupiny zákazníků, zobrazení různých cen s daní a bez, fakturace atd...

17. led 2020 12:32 #141549
Odpověď od marvays
Návštěvník
Jasně. Ale jak na to. Nikde ani zmínka. Jeden zákazník mi poslal jakousi datovou cestu a já netuším, co s ní. A on taky ne. Dostal to, at si může jednoduše stahovat data o produktech.

Druhý zákazník chce to samé, ale naopak.

A já netuším, co mám dělat. Jaké klíčové slova použít pro hledání na toto téma, abych dostal odpověď, jak se stím pracuje?

17. led 2020 12:36 - 17. led 2020 12:39 #141550
Odpověď od H13
Admin
Začít musíš u definice sama sebe (tvého zákazníka).

a) Jestli jsi první B - pak prostě budeš prodávat produkty/služby dalším firmám, uzpůsobíš ceny a přístup pro různé skupiny.

b) Jestli jsi druhé B - které bude mít přístup do nějaké databáze velkoobchodu a z toho budeš importovat položky pro vlastní obchod.

c) ...

Sama definice B2B nestačí, pro řešení je potřeba vědět, co vlastně budeš dělat a kde v řetězci se budeš nacházet.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

17. led 2020 15:48 #141554
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Pro B2B máme rozšiřující plugin do Virtuemartu,

který vytváří kompletní správu B2B účtů, včetně podůčtů, shchvalování objednávek, přehledů, poptávek, nabídek, exportu poptávek do PDF/DOC/XLS, importu poptávek do nabídky a následně do košíku, aktualizace skladů, dodavatelských feedů, vlastní dopravy a další a také napojení na SAP v reálném čase.

Ale začíná to návrhem od klienta a je to stejně práce na Mirka :)

A takový klient chce další přidané bussines hodnoty:
- elastic search
- speciální filtrování

atd, atd.

Podle mne je na tohle potřeba mít přesný typ klienta, a je na zvážení zda na to má investice a zda se mu to vyplatí.

Poslední požadavek jsme měli rozdělit 15 prodejen a 2 sklady na 3 právnické subjekty.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

17. led 2020 17:56 #141560
Odpověď od Cony
Moderátor
B2B je z technického hlediska úplně jakýkoliv eshop. Obvykle se B2B odlišuje od B2C tím, že více cílí na rychlost nákupu (hromadné přidání do košíku, import košíku ze souboru, méně obrázků, jednodušší design apod.) a rozšířenými funkcemi (různé cenové skupiny, online dostupnost položek, možnost stáhnutí faktury / dodáku atd.).

Každopádně, když vezmu jakýkoliv eshop a prohlásim ho za B2B tak to prostě B2B je :D

Powered by Fórum