Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Google Structured Data - Phoca Cart 4.0.0

27. úno 2023 21:06 - 27. úno 2023 21:21 #147954
Vydán CZ překlad pluginu Google Structured Data - Phoca Cart 4.0.0  od n3t, který přidává strukturovaná data Google do produktů Phoca Cart.
Pro funkčnost vyžaduje nainstalované komponenty Phoca Cart a Google Structured Data. Zároveň byl vydán i zbrusu nový překlad komponenty a pluginů Google Structured Data 5.1.7, který po instalaci přepisuje neúplnou češtinu obsaženou v komponentě.

Překlady stahujte na www.bongovo.cz/ke-stazeni/category/248-g...ured-data-phoca-cart

Za zpětnou vazbu budu rád.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

27. úno 2023 21:10 #147955
Odpověď od Linelabcz
Admin
Ahoj, co myslíš komponentou Google Structured Data? Díky.

27. úno 2023 21:21 #147956
Odpověď od Bong
Moderátor
Jedná se o komponentu a pluginy  Google Structured Data, by Tassos Marinos - Joomla Extension Directory , s Phoca by měla fungovat i ve free verzi. Je využitelná pro celou Joomlu. Píše se o ní třeba i na JP  www.joomlaportal.cz/jak-zacit/595-jak-pr...vky-a-sdileli-je-dal

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

27. úno 2023 21:34 #147957
Odpověď od Linelabcz
Admin
Aha, díky za info. Ještě vyřešit mapu webu "sitemap.xml" pro Phoca Cart a nemá to chybu.

28. úno 2023 17:50 #147965
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Pokud mě paměť neklame, tak Rich snippets (Google Structure Data) pro Phoca Cart existuje asi 2 roky od www.minijjomla.org

Produkty tassosu jsem odpálil v roce 2018:
- jeho nesmyslné popapu zatěžují web (například 8x načítali recaptchu!!!) i když je na stránce nepoužívám
- google strukture data jsou opravdu jen tahák na peníze - my používáme šablony, kde už je vše součástí v základu - pro mne zbytečná komponenta

No a nic dalšího mě neoslovilo

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

02. bře 2023 08:50 - 02. bře 2023 08:58 #147979
Odpověď od Eugene
Nováček

 - google strukture data jsou opravdu jen tahák na peníze - my používáme šablony, kde už je vše součástí v základu - pro mne zbytečná komponenta



 
Musím poznamenat, že v některých případech komponenta GSD prostě dělá kouzlo, mám na mysli, když web přichází s jinou strukturou. Tuto komponentu jsme například použili kvůli nutnosti použít následující schéma:
– Produktová stránka (hvězdičky v Google Search Console a množství ohlasů)
- FAQ
- Standardní článek / novinky

Ano, vždy je možné přidat na stránku vlastní JSON, ale při používání komponenty to zabere spoustu času, jen to ušetří čas.
Ale je to kvůli našim úkolům. V případě firemního webu stačí vůbec použít několik schémat (např. blog / firemní kontakt).

Takže je to jako vždy:
- Vyberte si správné rozšíření, které vyřeší úkol tím nejlepším způsobem.

UPD:
Moje výše uvedená zpráva souvisí s jinou situací: Joomla + Yootheme Pro. V tomto předmětu se diskutuje o GSD + Phoca Cart.
A souhlasím: čím méně rozšíření třetích stran se používá, tím je to lepší. Pokud již existuje řešení (jako šablona), které poskytuje označení schématu, je to jen dobré. Pokud uživatel používá jinou šablonu, která nemá žádné schéma, může komponenta Tassos tento úkol vyřešit.

Je skvělé, že existuje řešení Google Structured Data for PhocaCart.

norrnext.com - rozšíření pro Joomla

Dobrý den, čeština není můj rodný jazyk, omlouvám se za chyby

Powered by Fórum