Přihlásit se

Joomla 4.2.6 aktualizace

Joomla 4.2.6 je nyní k dispozici ke stažení. Jedná se o vydání, které opravuje několik menších chyb. Joomla! 3.10 bude i nadále podporována bezpečnostními opravami až do 17. srpna 2023, což vám dává dostatek času na naplánování přechodu na Joomla! 4 a případnou aktualizaci rozšíření na verze kompatibilní s Joomla! 4.

Uživatelské vs. Přihlašovací jméno

13. led 2023 13:10 #147682
Měl bych návrh na změnu v Češtině. 
Už několikrát jsem se setkal s uživateli, kteří "Uživatelské jméno" chápou jako jméno uživatele, a vyplňují do něj celé jméno včetně mezer a diakritiky. Uživatel pak nejde založit. Navrhoval bych v rámci češtiny přejmenovat toto pole na "Přihlašovací jméno" a ve správci uživatelů "Jméno" na "Zobrazované jméno".

13. led 2023 18:05 - 13. led 2023 18:44 #147684
Odpověď od Bong
Moderátor
Není to špatný nápad. To je jedna z věcí, u které ještě žádné sjednocení za ty roky neproběhlo. Ale nebude to zase tak jednoduché.

V Joomle a jejích rozšířeních se vyskytuje: Uživatelské jméno, Přihlašovací jméno, Jméno uživatele, Plné jméno, Skutečné jméno,... Je to trochu bordel. A navíc se toto vyskytuje i v nápovědě, emailech, popisech... a občas tam i autoři rozšíření mají zmatek.

A samotné Jméno (v seznamech a jinde, nejen v Joomle) se jeden řetězec používá stále pro více významů. Může to být jméno, název, ale i titulek. 

Asi by pro začátek stačilo upravit, co půjde, zobrazení pro přihlášení nebo založení účtu.

EDIT Jedná se hlavně o J4 nebo J3? A jak by se mohlo říkat jménu? Plné jméno, Skutečné jméno, Jméno uživatele?

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

13. led 2023 20:37 #147685
Odpověď od xunil
Pokročilý uživatel
Rozliší lidé, kteří tam píšou celé jméno včetně mezer a diakritiky rozdíl mezi "Uživatelské jméno" a "Přihlašovací jméno"?
Ideálně jako příklad, ale na tom tam není místo.

 
Poděkovali: Bong

Powered by Fórum