Přihlásit se

Joomla! 4.2.9 aktualizace (14 bře 2023)

Joomla 4.2.9 je nyní k dispozici ke stažení. Jedná se o vydání, které opravuje několik menších chyb. Joomla! 3.10 bude i nadále podporována bezpečnostními opravami až do 17. srpna 2023, což vám dává dostatek času na naplánování přechodu na Joomla! 4 a případnou aktualizaci rozšíření na verze kompatibilní s Joomla! 4.

Čeština pro Joomla 4 beta

03. bře 2021 07:59 - 03. bře 2021 11:30 #143889
Čeština pro Joomla 4 beta od Bong
Moderátor
Byla vydána nová předběžná čeština pro Joomla 4.

Balíček obsahuje nestandardně i překlad TinyMCE editoru, který je za normálních podmínek obsažen již v samotné instalaci Joomla 4 a není součástí jazykových balíčků. Po případné další aktualizaci Joomly je tedy nutné zaktualizovat-přeinstalovat i český překlad.

Tento překlad TinyMCE lze použít i v Joomla 3, pro kterou byl již předán do distribuce, ale v instalaci Joomla 3 se objeví nejdříve až s následující verzí 3.9.26.
Překlad TinyMCE do Joomla 3 je nutné přenést ručně zkopírováním souboru media/vendor/tinymce/langs/cs.js z instalačního balíčku češtiny do složky media/editors/tinymce/langs/ ve vaší Joomle 3.

Budu rád za jakoukoli zpětnou vazbu k tomuto překladu Joomly a TinyMCE.

www.bongovo.cz/ke-stazeni/category/217-joomla


I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: H13, Rudolf

01. srp 2021 01:41 #144657
Odpověď od Cony
Moderátor
admin/com_config.ini

Pokud je vaše stránka za vyrovnávačem zatížení nebo obráceným proxy, povolte toto nastavení, potom budou IP adresy a další konfigurace brány v úvahu v Joomla.

Vyrovnávač zatížení (Load Balancer) a obrácené proxy (Reverse proxy) jsou technické termíny, nepřekládal bych je...

01. srp 2021 08:45 #144659
Odpověď od Bong
Moderátor
Díky. To je přeneseno ze zastaralého překladu J3, navíc souvisí i s dalšími položkami. Trochu šalamounsky jsem to poupravil:
Code:
COM_CONFIG_FIELD_LOADBALANCER_ENABLE_DESC="Povolte toto nastavení pokud vaše stránka funguje za vyrovnávačem zatížení (Load Balancer) nebo obrácenou proxy (Reverse proxy), potom budou brány v Joomla v úvahu IP adresy a další nastavení." COM_CONFIG_FIELD_LOADBALANCER_ENABLE_LABEL="Nástroj pro vyrovnávání zatížení"
a
Code:
COM_CONFIG_FIELD_FORCE_SSL_DESC="Vynutit přístup k webu ve vybraných oblastech pouze u HTTPS (šifrované připojení HTTP s předponou protokolu https://) a také vynutit použití zabezpečených souborů cookie. Abyste mohli tuto možnost využívat, musí být na vašem serveru nebo v nástroji pro vyrovnávání zatížení povolen protokol HTTPS. Pokud váš SSL končí ve vašem nástroji pro vyrovnávání zatížení (Load Balancer), ale váš web je zobrazován na HTTP jeho webovém serveru, povolte možnost 'Nástroj pro vyrovnávání zatížení'." COM_CONFIG_FIELD_FORCE_SSL_LABEL="Vynutit HTTPS"
Upraven byl i překlad v Joomla 3.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: Cony

02. srp 2021 00:22 #144661
Odpověď od Cony
Moderátor
No nevím jestli to není moc Šalamounské, "Nástroj pro vyrovnávání zatížení" mi trošku zní jako "klapkobřinkostroj" :D
U té "obrácené proxy" bych asi spíš zvolil "reverzní proxy", to je poměrně používaný termín...

02. srp 2021 07:33 #144662
Odpověď od Bong
Moderátor
:lol: klapkobřinkostroj je také původní. Podle Wiki to mělo být spíš "Vyvažování zátěže".
Zkusím projít celé Globální nastavení, třeba se tam ještě něco najde. A na čtvrtečním sympoziu bych požádal o technický názory.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Powered by Fórum