Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Nefunkční administrace po nastavení přátelských url

17. lis 2022 13:42 #147293
Odpověď od Cony
Moderátor
htaccess.txt nic nedělá. Je to jen přejmenovaný soubor .htaccess, tak aby nebyl hned aktivní při instalaci. V rewriteBase nemá být url, ale jen cesta, nastavení záleží na tom, jak je nastaven hosting. obvykle tam bývá např. poslední adresář. V okamžiku když nefunguje načítání stylů, se musíte mrknout do konzole Chrome, tam uvidíte proč se styly nenačetli, z jaké url se pokouší načítat, popř. jakou vrací chybu (500 - chyba serveru, nebo 404 nenalezeno).

21. lis 2022 00:44 #147315
Odpověď od Ben
Začátečník
Tak jsem to testoval na čisté instalaci J!4 a v konzoli jsem zjistil, že je problém v tom, že se to snaží načíst css a js, které mají v názvu min (ve výchozím nastavení po čisté instalaci jde o následující soubory: core.min.js, template.min.js, login.min.js, keepalive.min.js, passwordview.min.js a messages.min.js). Kompresi GZIP mám vypnutou (výchozí nastavení čisté instalace), ale ani její zapnutí nemá žádný vliv na výsledek.

Uvedené soubory při pohledu přes FTP, ale na uvedených adresách existují. Jak mám přesvědčit J!4, aby je načetla? Jediné, co jsem doplnil při instalaci byla čeština, jinak je to čistá instalace s výchozí šablonou (Cassiopeia) bez jakýchkoliv rozšíření.

21. lis 2022 00:52 #147316
Odpověď od Cony
Moderátor
Soubory .min.css se načítají vždy pokud existují a pokud nejste v režimu ladění. To že je vidíte v kódu znamená, že je Joomla v pořádku načítá. To že se nenačtou, už pak není záležitost Joomly, ale serveru. Pokud soubor existuje, neprochází požadavek na něj nijak skrz Joomlu, ale jeho předání do klienta už řeší přímo server. Opravdu jsou ty adresy těch skriptů správně? Není tam nějaká složka ještě před cestou /media? Jakou chybu to vrací, 403, 404, nebo 500, nebo jinou?

21. lis 2022 08:11 #147318
Odpověď od Cufe
Admin
Můžete prosím napsat, na jakém hostingu ten problematický web hostujete?

Joomla úřední deska | IVT služby - IT služby, webové stránky v Joomla!, online marketing | Joomla je best! Zveřejni svůj problém, pokud ho vyřešíš sám, jsi best!

22. lis 2022 01:04 #147331
Odpověď od Ben
Začátečník
Tak mě napadlo ještě vyzkoušet .htaccess z jiného webu na stejném serveru (z instalace J!3, kde to funguje správně) a hle - vše funguje jak má. Takže zakopaný pes bude někde v tom přejmenovaném htaccess.txt přímo v J!. Až budu mít chvilku, tak zkusím porovnat, který příkaz je tam špatně a své zjištění hodím sem pro ostatní.

Jinak moc děkuji Bongovi, Conymu a Cufemu za nasměrování, kde hledat jádro problému.

Powered by Fórum