Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Vytvoření nadřazeného účtu

03. dub 2021 07:47 - 03. dub 2021 07:48 #144107
Dobrý den, stěhoval jsem stránky na nový hosting. Mám přihlašovací údaje jako Manager Administrator. Je tam zřízen ještě jeden účet Super User, který vytvořil člověk co mi ty stránky dělal. Bohužel k tomu to heslo nemám. Chtěl bych, vytvořit pro sebe (protože si stránky od teď budu už muset upravovat sám) účet Supr User a záreveň ten původní smazat. Je nějaká možnost jak to udělat? Předem za odpovědi moc děkuji.

03. dub 2021 09:24 - 03. dub 2021 09:25 #144108
Odpověď od Bong
Moderátor
To nebude těžké.

  1. změňte heslo u stávajícího Super User účtu
  2. přihlaste se do Super User účtu
  3. změňte si nastavení v Super User účtu dle potřeby (přihlašovací jméno, email,...)
  4. smažte staré a nepotřebné účtu v administraci

Jak změnit heslo do Super User účtu najdete v těchto článcích:
www.joomlaportal.cz/tipy/615-zmena-hesla...inistratora-v-joomla
www.joomlaportal.cz/tipy/619-nastroj-na-...ratora-v-joomla-tipy

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

04. dub 2021 10:12 #144113
Odpověď od Leoš
Uživatel
Dobrý den, pokus změnit heslo u stávajícího účtu skončil tím, že se sice heslo změnilo, ale v přihlašovací obrazovce je hláška že je heslo špatné. Druhá varianta vyrobit nového uživatele se také nezdařila. Při zadání příkazu (z www.joomlaportal.cz/tipy/615-zmena-hesla...inistratora-v-joomla ) skončí hláškou že tabulka nenalezena. Tak nevím. Super User jak jsem zjistil se do administrace úspěšně přihlašuje. Posílám scren snad to víc osvětlí. Jinak samozřejmě děkuji za odpověď a pomoc.

04. dub 2021 13:42 #144118
Odpověď od Cony
Moderátor
Vaše tabulky se nejmenují jos_users ale něcoconepřečtu_users (screenshot je nečitelný). Musíte použít ten správný název tabulky.

Někde tu bylo ke stažení "udělátko" pro změnu hesla...

04. dub 2021 16:36 #144119
Odpověď od Leoš
Uživatel
Ano v prvním skenu jsem okopíroval ten příkaz z toho odkazu. To mi pak došlo že je to blbost. V tom posledním skenu jsem to už mněl opravené. Nového uživatele se mi podařilo bez problému vytvořit. Bohužel když se chci pak přihlásit tak mi skočí stejná hláška že uževatel nebo heslo je neznámé. Pokud se přihlásím jako administrátor tak vidím pouze původní dva uživatele. Z toho mi vyplývá že v databázi je uživatel vytvořen, ale na administraci webu není, proto se nejde přihlásit. Z toho jsem jelen :)

04. dub 2021 18:06 #144120
Odpověď od Cufe
Admin
Dobrý den, proč jednoduše jen u Super Usera nezměníte v databázi uživatelské jméno a přes MD5 nezměníte heslo? Uživatele mazat přímo nemusíte. Pokud nebudete vědět, stačí se mi ozvat a já Vám pomohu, telefon je v mém profilu .

Joomla úřední deska | IVT služby - IT služby, webové stránky v Joomla!, online marketing | Joomla je best! Zveřejni svůj problém, pokud ho vyřešíš sám, jsi best!

Powered by Fórum