Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

mysql workbench export databaze nejde naimportovat

06. pro 2023 12:11 #148926
mysql workbench export databaze nejde naimportovat od lukas hajek
Pokročilý uživatel
Zdravim mam otazku ohledne databaze,omlouvam se, ze to sem uplne nepatri. Mam udelat aktualizaci na jednom joomla webu, ale chci si udelat zalohu. Pristup mam pouze pres Mysql workbench. Ja vzdycky pracoval s phpmyadmin, ale tady to rozhrani neni. Kdyz vyexportuju databazi z Workbench, tak mi nejde spravne naimportovat do phpmyadmin, ktery mam na localhostu. Zkousel jsem vice zpusobu, zaskrtavat veci co nevim co znamenaji, ale chyba stale stejna. Databazim nerozumim, takze google mi moc nepomohl. Dokazal by me nekdo nasmerovat prosim. Davat screeshot chybove hlasky. Diky.
Přílohy:

14. pro 2023 11:32 - 14. pro 2023 12:25 #148953
Odpověď od David Zirhut
Admin
Doporučuji aplikaci Adminer. Je to alternativa k phpMyAdmin, je to jeden soubor, který stačí nahrát na ftp server. Umí export i import databáze.

14. pro 2023 12:53 #148955
Odpověď od Cony
Moderátor
Tady nebude ani tak problém v nástroji, jako v nekompatibilitě databází. Databáze na localhostu Vám nepodporuje collation utf8mb4_0900_ai_ci, tzn. buď je potřeba na lokále server aktualizovat, nebo v dumpu změnit tuto collation za jinou, např. utf8mb4_general_ci nebo utf8mb4_czech_ci.
Nicméně Adminer je skvělý nástroj :)

14. pro 2023 16:47 - 14. pro 2023 16:48 #148957
Odpověď od H13
Admin
Já se tady taky musím přidat. Moje praxe je už dlohodobě taková, že vše, co se týče databáze, dělám v phpMyAdmin, kromě jedné věci: export/import. Tu dělám zásadně v Adminerovi. Nevím proč, ale vždy, když jsem měl problém s export/importem  v phpMyAdmin a následně to stejné dělal v Adminerovi, bylo vždy vše OK.

Mimochodem, taková odbočka. Na různá doporučení jsem kdysi ještě používal "newebové" aplikace:

- HeidiSQL - nevím jak teď, ale dříve obsahovala dost chyb
- DBeaver - hodně těžkopádná aplikace

phpMyAdmin my vyhovuje mnohem více, až na tu jednou věc: Export/Import.
 

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

14. pro 2023 19:37 #148958
Odpověď od Cony
Moderátor
Na export/Import je ideální použít příkazový řádek, pokud je ta možnost (což na lokále je). Čas zpracování je několikanásobně rychlejší.
Import např. takto
Code:
mysql --user=root --password= --init-command="SET SESSION FOREIGN_KEY_CHECKS=0;SET NAMES 'utf8';" nazev_databze < vstupni_soubor.sql
Jedná se opravdu o rozdíly v poměru minut (phpMyAdmin) vs. sekund (příkazový řádek), hlavně samozřejmě u velkých souborů.

15. pro 2023 14:28 #148965
Odpověď od H13
Admin
Souhlas, toto dělám, když už vše selže, pro "big data" je to asi jediná možnost.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

Powered by Fórum