Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Po registraci není účet uživatele aktivní

08. bře 2023 07:08 - 08. bře 2023 07:13 #148036
Odpověď od Harribo
Uživatel
Takže si to shrňme :-)

Na potrále restauracemaniny(tečka)cz vytvoří paní Alena novou registraci uživatele, např. s těmito údaji:

jméno: Alena Nováková
uživatel: Alena
e-mail: info(zavináč)restauracemaniny(tečka)cz

V tomto případě paní Aleně přijde do e-mailové schránky aktivační e-mail a vše je v pořádku. Pokud ale paní Alena použije při registraci jiný e-mail, např. GMAIL nebo SEZNAM, aktivační e-mail již neobdrží!
Je tedy možné, že problém bude v nastavení odchozí pošty v rámci serveru restauracemaniny(tečka)cz

08. bře 2023 21:23 #148040
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
chybí několik údajů
1. mail se posílá funkcí phpmail nebo smtp? Najdete to v globální konfiguraci joomla.
2. pokud se posílá jako phpmail, máte na doméně nastaveno SPF1 a DKIM? Najdete v nastavení DNS domény. Pokud ne, tak gmail email nepřijme.

09. bře 2023 17:06 #148042
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert

Pokud ale paní Alena použije při registraci jiný e-mail, např. GMAIL nebo SEZNAM, aktivační e-mail již neobdrží!
Je tedy možné, že problém bude v nastavení odchozí pošty v rámci serveru restauracemaniny(tečka)cz

 

Nerozumím co tím básník chce říci.
Pokud chcete dělat weby na Joomla, nastudujte si dokumentaci jak se nastavuje odchozí pošta a pak nemusíte vytvářet takovéto JETEDYMOZNE scénáře :)
Matete tím další lidi.

www.balbooa.com/knowledgebase/32-documen...setup-mail-in-joomla
www.themexpert.com/blog/how-to-install-an-smtp-server-in-joomla

Nehledě na tom, že takovéto problémy obecně nesouvisí s Joomla, ale se znalostí jak nastavit odchozí poštu a na to najdete na internetu spousty příkladů jak nastavit správně. Zejména pro gmail a seznam.

Možná ale požadujete přesný návod pro KLIKACE expolicitně zde od někoho, protože je Vám za těžko to na inernetu hledat a zkoušet sám?
A není Vám trochu stydno, že tím jenom dokazujete že nic dělat nebudete a počkáte až to připraví někdo za Vás?

Ocenil bych, když napíšete že jste hledal, našel tento odkaz, zkusil nastavení a pořád nefunguje.

Ale neklesejte na mysli. I zde jsou lidi, kteří místo aby Vás nasměrovali na správnou odpověď, tak vám to tady napíší i s otisky obrazovek a Vy to jen opíšete.
Nic se nenaučíte a příště to bude to samé - Zrcadlo, řekni mi proč to nefunguje?
Říkají tomu podpora komunity Joomla :)

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

09. bře 2023 18:18 #148045
Odpověď od Cony
Moderátor
Nechci vám do toho kecat, ale paní Alena tu už nediskutuje, tak je to trochu "o nás bez nás" :D

10. bře 2023 03:07 #148058
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
No jasně že nediskutuje, to jen další prodlužují agónii tohoto příspěvku (včetně mě  )

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

10. bře 2023 11:52 - 10. bře 2023 12:34 #148060
Odpověď od Nataša Řezníčková
Pokročilý uživatel
Už jsem ten problém měla zase s dalším webem. Zkušební emaily byly v pořádku, ale nechodilo to. Nakonec jsem jsem změnila odesílání z PHP na smtp, ale hned zase zpět a najednou to šlo.
(Když jsem nastavila smtp, tak to neposlalo ani zkušební email - měla jsem to nastavené dobře, smtp údaje znám, nastavuji je i jinde). Myslím, že můj webhosting, prostě odesílání přes smtp nepodporuje (Wedos). Zakázali mi používat Acymailig, že je v pravidlech webhostingu nepoužívat automatické posílání.
Ale po návratu na PHP mail to najednou začalo v pohodě fungovat. Tak nevím, co se stalo a čím to bylo, nic jiného jsem s tím nedělala. A je to už několikátý web, mám dojem, že opravdu od chvále, když jsem přešla od Forpsi k Wedos. Ty ostatní jsem nechala bez potvrzování registrace, až dnes u nového webu, se mi stalo výše popsané.

Powered by Fórum