Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Smazání souborů jazyka administrace v FTP

28. bře 2022 10:39 #146008
Smazal jsem si omylem přes FTP adresář se soubory "en-GB" ve složce administrace. Po nakopírování zpět z PC se mi rozhodila joomla - viz obrázek. Prosím radu, jak to napravit a zachovat obsah.

28. bře 2022 13:57 #146009
Odpověď od Cony
Moderátor
Buď jste smazal ještě něco jiného, nebo jste to zpět špatně nakopíroval.

Pokud máte nainstalovanou češtinu, přihlašte se do sdministrace s češtinou, ať alespoň něco vidíte.

Pokud máte Joomlu aktuální přejděte na /administrator/index.php?option=com_joomlaupdate a odklikněte žluté tlačítko (přeinstaluje soubory jádra, tedy i angličtinu).

Pokud ne, stáhněte si instalační souboru s verzí kterou máte a zkopírujte na FTP celý adresář administrator.

28. bře 2022 16:23 #146010
Odpověď od Pavel Jež
Uživatel
Děkuji. Překopírování nepomohlo a prihlášení do češtiny nejde. Už login je rozhozený na nedává možnost volby jazyka.
Na "/administrator/index.php?option=com_joomlaupdate" jsem se dostal, ale žádné tlačítko tam není.

Naštěstí stránky fungují a nějak administrovat to jde.

28. bře 2022 18:39 #146011
Odpověď od Cony
Moderátor
Pokud jste smazal jazykové soubory tak ano, "rozhozený" bude již login. Resp. funkčně by rozhozený být nijak neměl, jen místo všech textů uvidíte ty jazykové konstanty. Pokud máte opravdu dobře jazykové soubory nakopírované a nepomáhá to, zřejmě jste provedl ještě něco jiného.

Nastavit češtinu jako výchozí můžete zkusit ještě na adrese /administrator/index.php?option=com_languages&view=installed,
v prvním filtrovacím políčku zvolte druhou možnost a pak zaklikněte hvězdičku u češtiny.

Pak zkuste znovu tu aktualizaci.

28. bře 2022 18:40 #146012
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert

Na "/administrator/index.php?option=com_joomlaupdate" jsem se dostal, ale žádné tlačítko tam není.


Fakt jako? Já ho tam vidím, dokonce dvě....

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla
Přílohy:

28. bře 2022 22:08 - 28. bře 2022 22:10 #146013
Odpověď od Bong
Moderátor
Asi vidíte jazykové konstanty. Joomlu máte aktuální. Klikněte na tlačítko s nápisem COM_JOOMLAUPDATE_TOOLBAR_CHECK a po kontrole na oranžové tlačítko COM_JOOMLAUPDATE_VIEW_DEFAULT_INSTALLAGAIN.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Přílohy:

Powered by Fórum