Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (Včera)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Jak skrýt index.php v adrese ?

27. led 2022 06:39 #145721
Odpověď od Nataša Řezníčková
Pokročilý uživatel
Musela jsem ale ještě přepsat jeden další soubor, po jeho přepsání se teprve odstranil index.php. Byl to soubor web.config.txt a musela jsem ho přepsat na web.config. Bez toho to fakt nefungovalo (toto byla rada přímo u nastavení SEO v Joomle). Opravdu nestačilo jen přejmenovat soubor na .htaccess

A nyní podle toho článku řeším i odstranění ID z kategirií a článků.
Ale když udělám, co tam píšete - nastavím v intergaci adresu URL přesměrování na "experimentální", tak se ještě objeví volba ano-ne. Ale ať dám ano nebo ne, tak se adresa změní na příšernou spleť znaků.

Takže opravdu mi to podle vašeho návodu vůbec nefunguje.
No, moc tomu nerozumím a pokud by byl někdo tak hodný a poradil mi, tak je potřeba opravdu polopaticky a bez odborných názvů. Soubory umím přes ftp najít i něco tam přepsat, když budu vědět název a ve které složce je a na kterém řádku a co přesně.

27. led 2022 07:59 #145723
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert

Musela jsem ale ještě přepsat jeden další soubor, po jeho přepsání se teprve odstranil index.php


to zní hrozivě, nepamatuji, že bych něm takovou úpravu dělal...

Ale když udělám, co tam píšete - nastavím v intergaci adresu URL přesměrování na "experimentální", tak se ještě objeví volba ano-ne. Ale ať dám ano nebo ne, tak se adresa změní na příšernou spleť znaků.


No to asi není jen na diskusi zde, ale to by už se musel někdo podívat do administrace a co vše máte nainstalované a zjistit proč k tomu dochází.
Já to takhle jen z popisu nevím

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

27. led 2022 09:23 #145725
Odpověď od Cony
Moderátor

Nataša Řezníčková napsal: Byl to soubor web.config.txt a musela jsem ho přepsat na web.config.

No to jste nás dostala :D Všichni jsou tu zvyklí na server Apache, a Vy používáte Windows s IIS. Ano, pak je opravdu potřeba ten soubor webconfig.txt a naopak ten htaccess můžete klidně smazat.

Nataša Řezníčková napsal: Ale když udělám, co tam píšete - nastavím v intergaci adresu URL přesměrování na "experimentální", tak se ještě objeví volba ano-ne. Ale ať dám ano nebo ne, tak se adresa změní na příšernou spleť znaků.

Pokud se chcete zbavit ID, tak musíte dát ano. Otázkou je, jaký to má pro Vás přínos. "Spleť znaků" - těžko říct co si pod tím představit, ale mohlo by to mít souvislost s nějakou konfogurací serveru a právě proto, že používáte server IIS na Windows bude trochu složitější najít někoho kdo poradí, většina hostingů funguje na kombinaci Linux + Apache (a tam právě platí ten soubor htaccess). Osobně bych ID neřešil, jejich odstranění mi přijde spíše jako nevýhoda (pokud máte v URL ID, a změníte alias článku, tak odkazy stále zůstanou funkční, pokud tam ID nemáte, měla by jste si nastavit přesměrování ze staré adresy).
Poděkovali: Rudolf

30. led 2022 19:52 #145749
Odpověď od Nataša Řezníčková
Pokročilý uživatel
Jde o server Apache na linuxu u Forpsi. Ale chová se to jak jsem napsala.

01. úno 2022 18:23 #145752
Odpověď od Cony
Moderátor
Myslím že ne, Apache určitě nepotřebuje soubor web.config.

Tak ale důležité je, že Vám to funguje :)

Powered by Fórum