Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Jak skrýt index.php v adrese ?

25. led 2022 18:55 - 25. led 2022 19:02 #145699
už nic, ale nejde příspěvek smazat od Nataša Řezníčková
Pokročilý uživatel
xxx

25. led 2022 19:00 #145701
Odpověď od H13
Admin
Ahoj, toto je věc, která se od začátku neměnila. To znamená, že by všechny návody měly pořád platit.

Stačí zapnout v nastavení a pokud htaccess.txt není přejmenovanej, tak přejmenovat na .htaccess.

Co přesně znamená: "všechny stránky zmizí"? Znamená to, že se místo nich zobrazí prázdná stránka (to je většinou nějaká PHP chyba, kterou lze zobrazit pomocí debugu) nebo něco jiného?

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

25. led 2022 19:06 #145702
Odpověď od Nataša Řezníčková
Pokročilý uživatel
To právě nepomohlo. Slova jako debug mi fakt nic neříkají. Ale už to mám, musela jsem přepsat ještě jeden soubor.

26. led 2022 05:45 #145711
Odpověď od Bong
Moderátor

Nataša Řezníčková napsal: To právě nepomohlo. Slova jako debug mi fakt nic neříkají. Ale už to mám, musela jsem přepsat ještě jeden soubor.

Žádný další soubor se nepřepisuje (pokud tedy Joomla neběží na Windows). Podrobně, jak tohle udělat, je v článku www.joomlaportal.cz/jak-zacit/637-pratelske-url-v-joomla

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

26. led 2022 06:11 #145712
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
No vypadá to na to že má špatně httacess a bojuje s index.php a index.html
Také některé hostiny měly kdysi toto špatně nastaveno.
A nebo to dělá framework/šablona.

Rozhodně bych to udělal tak jak píše Bong, v budoucnu se může nestandardní úprava vymstít

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

26. led 2022 19:57 #145718
Odpověď od Cony
Moderátor
Pokud po přejmenování htaccess.txt na .htaccess "všechny stránky zmizí" tzn. zobrazí se jen bílá obrazovka, nebo něco ve smyslu "Error 500" znamená to, že Váš hosting buď nepodporuje soubor .htaccess, nebo je potřeba podporu někde aktivovat, nebo nepodporuje některý ze zápisů, které v .htaccess jsou (často to bývají řádky s Options, je to u nich koneckonců i napsáno - "Can be commented out if causes errors, see notes above.").

Powered by Fórum