Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Aktualizace Joomla znefunkční komentáře

25. led 2022 11:49 #145692
Aktualizace Joomla znefunkční komentáře od František Bublík
Uživatel
Dobrý den,
provozuji dva weby na Joomle 3.10.5 a již pravděpodobně při minulé aktualizaci (na 3.10.4) došlo k znefunkčnění komentářů. Na jednom webu JComments a na druhém Akeeba Engage. U JComments to hlásí, že není právo k přidávání komentářů. U AE sice vidím editor, ale po odeslání komentáře to hodí chybu 403.
Hledal jsem včera celý den chyby v nastavení, ale bez úspěchu. Komentáře v obou případech před aktualizacemi fungovaly. Máte někdo podobnou zkušenost? Případně radu, co s tím - případně rozšíření, které funguje?
Díky František Bublík

25. led 2022 18:52 #145698
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Nejprve nainstalujte aktuální verze aplikací na komentáře.

Pak se obraťte na jejich podporu, jde o poměrně specifické aplikace.
Samozřejmě roku někdo zde nemá stejný problém a stejnou chybu nevyřešil již.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

25. led 2022 19:20 #145703
Odpověď od František Bublík
Uživatel
Jen malý update,
JComments, mám opravdu starou verzi 3.0.7(ale je to ještě ta zdarma), fungují na starším PHP tam se mi je povedlo zprovoznit přepnutím z PHP 8.0 zpět na PHP 7.4.
Co se týče Akeeba Engage tak poslední verzi mám a je jedno na jakém PHP to pustím. Je tam nějaký problém s právy a asi budu muset počkat, než to autoři spraví ...

25. led 2022 19:23 #145704
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Problém s právy je většinou problém hostingu.

Říká se tomu chyba 403, protože to je stavový kód HTTP, který webový server používá k popisu tohoto druhu chyby. Tuto chybu obvykle dostáváte ze dvou důvodů. První je, že vlastníci webového serveru mají správně nastavená přístupová oprávnění a že vám skutečně není povolen přístup k prostředku. Druhým důvodem je, že vlastníci webového serveru nesprávně nastavili oprávnění a dostáváte odepřený přístup, když byste opravdu neměli být.


MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

25. led 2022 19:37 #145705
Odpověď od František Bublík
Uživatel
Díky za odpovědi,
chybu 403 zmiňuji v prvním příspěvku a vím co znamená. Jen pro upřesnění, bavíme se o situaci, která se objevila po cca půlročním korektním fungování, kdy nedošlo k žádné změně nastavení jak v Joomle tak na hostingu. Přišlo to s aktualizací některé z posledních verzí Joomly, bohužel nevím úplně přesně které ... Celou věc testuji také u sebe na localhostu, takže webhosting je z obliga rovněž.

Powered by Fórum